Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképesztő dolgokról álmodtam,...

Elképesztő dolgokról álmodtam, de nincs időm megírni. Hagyjam ott a munkám és írjam meg? Többszáz óra folyamatos írást igényelne. Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 11:08
 1/6 Tengor ***** válasza:
Vegyél ki szabadságot, és írj! Aztán majd rájössz, hogy érdemes-e érte otthagyni a melót.
2014. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem tehetem meg, mert félő, hogy nem engednének vissza. Valami ötlet ezen kívül?
2014. nov. 17. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Munka után csináld.


De egyébként le kell, hogy törjelek: Magyarországon, magyar nyelven, névtelen, kezdő íróként kb semmi esélyed arra, hogy írásból megélj. Manapság a kiadók nem igazán vállalnak ilyen kockázatot.


És pusztán egy ötlet nem egy nagy dolog - megírni valamit igényesen, hosszan, élvezhetően nem annyira, hogy leülsz és püfölöd a billentyűzetet. Teljesen gyakorlatlanul otthagyni a munkádat, szerintem, eléggé nagy hülyeség.


Én a helyedben munka után írnám :) de hidd el, könyvet írni nagyon nehéz munka. Az első pár oldal megy, de aztán nem egy egyszerű meló. Én hoztam már össze egy 170 A4-es oldalas regényt, másfél évembe telt... (Munka után, esti írással). Vigyél magaddal jegyzetfüzetet, és gyorsan jegyzeteld le, ami eszedbe jut :)

2014. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma este rászánsz pár órát, írsz 10-20 oldalt, kérsz néhány objektív véleményt.

Már ennyiből is ki fog derülni, hogy érdemes-e folytatnod.

(Már velem is előfordult, - mint legtöbbünkkel, - hogy elképesztő dolgokról álmodtam, de nem gondoltam, hogy meg kéne írnom.)

2014. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A legkevésbbé a pénz hajt. Alkotási ambíció, és el akarom mondani a világnak.
2014. nov. 17. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, az tök jó dolog, de attól még valamiből fizetni kell a rezsit.


Ülj neki, esténként írj. Feldobni a jelenlegi helyzeted eléggé rizikós.

2014. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!