Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Feszültség vagy az áramerősség...

Feszültség vagy az áramerősség sebzi meg az embert?

Figyelt kérdés
Sok vitát láttam ezzel kapcsolatban de választ nem kaptam. Ugye a kettő összefügg U=R*I. Úgy tudom az áramerősség öl de ugye ősszefügg a feszültséggel. Tehát ha valahol ki van írva hogy nagyfeszültség akkor nagy az áramerősség is. Fizika tankönyvekben is az van írva hogy 50V-től lehet halálos feszültség.

2014. nov. 23. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az áramütés következménye függ:


Az áramerősségtől,

az áramütés időtartamától,

az áram típusától (egyen/váltó és milyen frekvenciájú),

az áram útjától a testben,

az egyén fizikai adottságaitól,

(az egyén lelki állapotától is talán).


Az áramerősség függ a feszültségtől, az emberi test ellenállásától, áramforrás belső ellenállásától (!), az érintkezési ellenállástól, egyáltalán a teljes áramkörben az eredő ellenállástól.


Amennyiben egy kapacitás kisütése, vagy mágneses mező összeomlása okozza az áramütést, úgy áramütés ideje függhet a töltésmennyiségtől, illetve a mágneses mezőben tárolt energia mennyiségétől! Kb ennyit tennék hozzá! :D

2014. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szirty ***** válasza:

- Nem beszéltem zárt áramkörről.


- Ha rajtad 10A folyik át, valószínűleg halott vagy attól függően milyen testrészedet érinti, attól viszont nem hogy ezt az áramot hány V hozta létre.


- A 120kV-os távvezetéken dolgozók azért élnek vidáman mert nem folyik rajtuk át halálos áramerősség. Hogy azért nem mert virtuális a föld vagy sem, vagy mert a másik fázis túl távol van. Az teljesen mindegy ebből a szempontból


- És mi a teljesítmény? Nem munka ugye?

2014. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pont 120 kV-on éppen nem virtuális a földpont, hanem nagyon is valóságos...
2016. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!