Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gracitáció gyorsabb a fénynél?

A gracitáció gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de a fekete lyukak gravitációja olyan nagy hogy még a fény sem tudja elhagyni azt!

Hallodtam olyant hogy ha valami gyorsabb a fénynél az végtelen tömegü kéne legyen. Akkor a fekete lyukak is végtelen tömegüek?


2014. nov. 24. 15:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Newton tömegvonzás törvényének értelmében minél nagyobb tömegű az adott test annál nagyobb (gravitációs) gyorsulással és erővel vonzz magához mindent aminek tömege van. Mivel a fotonnak is van tömege ezért ha kellően nagy (végtelen) tömegű testünk akad => például egy "fekete lyuk" akkor a test képes magába vonzzani a "fényt".

Amennyiben más testet helyeznénk a végtelen tömegű test közelébe valószínűleg a fénysebességnél gyorsabban "azívná magába" de ez csak egy elmélet.

Érdemes lenne utánaolvasnod a részecskegyorsító kutatási eredményeinek ahol ugyanerre az elméletre építettek fel pár "idővel" kapcsolatos bizonyítást.

2014. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
*azívná = szívná
2014. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
A gravitációnak nem sebessége van, hanem gyorsulása. A Föld esetében ez 1 G. Tehát van egy szökési sebesség ami ahhoz szükséges hogy elhagyjuk a bolygót. A fekete lyukak esetében a szökési sebesség nagyobb mint a fénysebesség, ezért feketék, mert a fény nem tudja elhagyni őket. Nem végtelen tömegűek. A fénynél gyorsabban csak az TUDNA menni, aminek NINCS tömege. (Ilyen anyag nem létezik.)
2014. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
A gravitáció ereje nem sebességben mérendő, hanem egy hatás. Hatás, nem pedig bármilyen sebességgel haladó dolog. A mágnesek közti térnek sincs sebessége. A fénysebességet átlépő anyagról meg annyit, hogy... Szóval elvileg, elméletileg ha valami halad bármilyen sebességgel, a haladás irányába megnyúlik. Fénysebességhez közel ez a torzulás egyre látványosabb és látványosabb lesz. Míg végül össze nem roppan a saját tömegétől az adott test. Egy szóval lényegében nem végtelen tömegű lesz, hanem végtelenül nagy erővel tömörül össze. De az anyag nem lépheti át vagy érheti el a fénysebességet.
2014. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igazad van, bár az "összeroppanás" következtében kaphatunk egy "végtelen sűrűségű" testet ami ki tudja milyen sebesség elérésére képes...
2014. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Az általános relativitáselmélet alapján jelenleg úgy gondolják, hogy fénysebességgel "halad", de például a Newtonféle végtelen sebességű számítás már jóval Einstein előtt megdőlt.


[link]


Egyébként nem tudom miből gondolod, hogy gyorsabbnak kéne lennie a fénynél. Én amolyan közegként, folyadékként vagy gázként gondolok a gravitációra, amin át KELL haladnia a fénynek. A sebességnek én úgy hiszem ehhez nem sok köze van.

2014. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Azért mert te gáz ként tekintesz a gravitációra, messze nem lesz az. Szinte semmilyen tulajdonságban. Konkrétan egy mágneses tér szerűség az egész. Egy erőhatás, nem pedig anyag, vagy sebességgel haladó akármi. Erő. Mint egy mágnesnél, vagy elektromotornál. A mágneses mező erőssége nem sebességben mérendő! Nincs sebessége, ereje van. Ha a gravitáció egy papír lenne, és rátennél egy maticát, az a matrica nem moztúlna sehová.
2014. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Mozdulna*
2014. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
A gravitáció (pontosabban a gravitáció változása, azaz a gravitációs hullám) is fénysebességgel terjed.
2014. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Na jó, értem mind ezt. De mivan akkor ha egy űrhajó megközeliti a feket lyukat, ami elkezdi behuzni magába?

Mi történe akkor az ürhajóval? :)

2014. nov. 24. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!