Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan, hogy -0 Celsius...

Létezik olyan, hogy -0 Celsius fok?

Figyelt kérdés
Időjárás jelentésben többször látom. Nemcsak elírás? Hogyan kell értelmezni?
2014. nov. 26. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam ilyet. Szerintem elírás.
2014. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A számítógépük egész számra kerekíti a hőmérsékleteket. Például a -0,2 fokot nem 0 fokra írhatja hanem -0 fokra. Ott felejtette a program az előjelet ilyen esetben is. Digitális multiméternél is tapasztalni ilyet, például -0.00 Volt.
2014. nov. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. nov. 26. 07:46
 4/9 meteorologus8 ***** válasza:
100%

Ez nem hiba, szándékosan van így.

Általában elég egész fokra megadni a hőmérsékleteket, senkit nem érdekel, hogy Siófokon 4,8 vagy 5,3 fok van.

Viszont a 0 körül már pár tized is fontos lehet, mert ezen múlik, hogy eső vagy hó (vagy havas eső, ónos eső) esik.

Ezért hagyjuk ott a mínuszt a hőmérséklet előtt.

2014. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Mint feljebb is helyesen írták többen, nem hiba.

A -0 értelmezése valami épphogy nulla alatti hőmérséklet, ami még nem -1 re van kerekítve, tehát 0 és -0,5 fok közti érték.

Értelemszerűen a "sima" vagyis plusz nulla meg valami 0 és +0,5 fok közti érték.

Lefagyás szempontjából ezért lényeges különbség van a 0 és -0 közt.

2014. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Elbambultam, 4-es válasz után meg sem kellett volna nyikkannom, én már csak visszhang voltam. :D
2014. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,így érthető. Csak nagyon zavaró,hogy Matematikai értelemben nincs ilyen.
2014. nov. 26. 19:54
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
Matekban is van ilyen. Csak nem akárhol. Függvénytan, sorok határérték-számításai használják. Lehet, hogy ott pongyola jelölés, de a negatív számokra nulláig tartó zárt halmazokra mi sokszor jelöltük így a nullát mint határértéket.
2014. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És még értem is.
2014. nov. 27. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!