Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valakinek a karjában...

Ha valakinek a karjában maradna a véradós tű az elvérezhetne? Butaság tudom mert lehetetlen hogy ilyen történik csak érdekelne.

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha csak a tű maradna a karban, akkor valószínűleg elvérezne az illető, mert a tűből kijövő vérnek akkora lenne a sebessége, hogy nem tudna megalvadni. Ha a vérgyűjtő tasak (nem tudom, hogy hívják) rajta maradna, akkor az egy idő után betelne, és az illető valószínűleg nem vérezne el.
2014. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem félek ettől, figyelnek ott ránk, csupán érdekelt hogy ha csak valaki magának benyom egy vastagabb tűt valamelyik vénájába akkor elvileg elvérezhet e. De szerintem amikor már sok vért vesztesz akkor lelassul az áramlása és lehet eltömődik a tű.
2014. nov. 29. 14:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy nővér mondta hogy ha vénába szúrod akkor megalvad egy idő után de ha érbe akkor nem...
2014. nov. 30. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!