Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az az anyag, amire...

Melyik az az anyag, amire ezek a tulajdonságok megfelelnek? Reakcióképletek is kellenének.

Figyelt kérdés

-fehér por

-Bunsen égő lángjába szórva intenzív sárga színűvé változik

- 2 mol/dm3-es kénsavoldattal egy bizonyos idő után indul be a rakciója, fehér opálos oldat keletkezik

- oldatához lugol oldatot adva lila színűre változik



2014. dec. 8. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nátrium?
2014. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves első!

A nátriumra én is gondoltam, de az nem fehér, meg csak úgy nem tudjuk "porként felfogni" (levegőn oxidálódik).

2014. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Esetleg CaO vagy Na2O2.

Ezen alkáfém/-földfém színe lángba tartva vöröses/sárgás, vízzel találkozva bázisként viselkednek.

Talán jön vkinek, akinek jobb ötlete is lesz. :/

2014. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sőt, mégsem.

Na2O2 nem lehet, mert az sárga színű, viszont a Na2O annál inkább.

2Na2O + O2= 2Na2O2. (Na2O-fehér,Na2O2-sárga)

2014. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már nagyon kiestem a kémiából. De itt hátulról visszafelé is kell gondolkodni. A Lugol oldat lilára színeződése azt jelenti, hogy jodidból elemi jód lett, vagyis valamilyen oxidáló anyag keletkezett a kénsav és az ismeretlen anyag reakciójából. Viszont a kénsavoldattal csak lassan reagál az ismeretlen anyag, tehát nem lehet a nátriumnak semmilyen oxidja, mert akkor gyors lenne a reakció. Marad a NaCl, amiből vizes közegben a sósav mellett feltehetően NaOCl is keletkezhet.....
2014. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen anyag nem létezhet.


A lángfestés alapján egyértelműen tartalmaz Na+ iont.

A kénsavoldattal való reakció során csapadék keletkezik, vagyis olyan iont tartalmaz az oldat, ami csapadékot képez szulfáttal. Na már most szulfáttal csak kationok adnak csapadékok. Mivel egy ionvegyületről van feltehetően szó, aminek a kation komponense nátriumion, ezért ilyen anyag nem létezhet.

Ha az intenzív sárga színű lángfestés esetleg zöldessárga lenne, akkor báriumion lehetne.

2014. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!