Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt orvos, vagy orvostanha...

Van itt orvos, vagy orvostanhallgató? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Orvosira járok, és tanultunk vmiről, ami kicsit elgondolkoztatott. Légyszi ne nevessetek ki meg ne szóljatok le, ha hülyeség :S

Szóval arról van szó, hogy tanultuk, hogy egerekben egy kísérletben a kalóriamegvonás hatásait vizsgálták. Az jött ki, hogy ha kevés kaját kapnak, akkor aktiválódik egy ún. Sirtuin géncsalád, ami DNS-javító géneket aktivál, és ezzel megelőzi a DNS romlását, az stabil marad, és szignifikánsan növekszik az élettartam.

A kérdésem az lenne, hogy, embereknél, akik nem esznek túl sokat (mindig inkább a soványak közé és nem a normális testalkatúak közé tartoztak), lehetséges-e, hogy azért van némelyiknek olyan kislányos, meg "gyerekarca", mert kevesebbet evett életében??? Vagy ez az embereknél nem működik?

Tényleg bocsi, ha hülyeség, de mivel én is ilyen vagyok, akit mindig kisgyereknek néznek még manapság is, eléggé érdekel.

Mert persze, egyértelmű, hogy az elhízás milyen káros következményekkel meg betegségekkel jár, de akkor ezek szerint a normális súly sem olyan egészséges?



2014. dec. 12. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem orvostanhallgató vagyok, bocs, ha offnak veszed... csak én is hasonló típus vagyok.

Felvetődik, hogy mennyire alkalmas egy ilyen típusú nő több terhesség egészséges kihordására (úgy értem orvosi segítség nélkül). Ha nem alkalmas akkor egyénileg hiába "egészséges" csoport szinten mégsem az.

2014. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvostanhallgató én sem, de szép számmal ismerek orvosokat, meg orvostanhallgatókat is.


Amit fölvetsz, hihetetlen de bizonyos formában igaz, csak nem pontosan arról van szó amit írtál.


Az elhízás káros következményeit szerintem nem nehéz felsorolni, hagyjuk is, ez e jelenség nem erről szól, ne keverjük ide.


És abban tévedsz, hogy nem is a mértékletes evésről, hanem valójában koplalni kell ehhez. A túlélés szempontjából fontos volt az ősembernél, hogyha koplal, akkor is aránylag sokáig kihúzza, hátha egyszer csak élelemhez jut és akkor túlélheti. Ez ma is kimutatható, azonban nem hinném, hogy megérné koplalással, szenvedéssel próbálni egy picit kinyújtani az élettartamot.


Ha mértékletesen rendszeresen eszel, akkor már ez a speciális mechanizmus nem működik...


Aki fiatalos maradt, az sokkal inkább a genetikának köszönheti ezt, persze a mértékletes táplálkozás is jó dolog. Fentebb leírt jelenség kimondottan kemény koplalások esetén jön elő és egyrészt szenvedéssel jár, másrészt nyilván vitaminhiány, létfontosságú tápanyagok megvonása jár vele...

2014. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Aki fiatalos maradt, az sokkal inkább a genetikának köszönheti "


a fiatalosság mennyiségi jelleg, arról meg tudjuk, hogy a környezetnek baromi nagy beleszólása van ám a genetikán túl

leginkább a táplálkozásnak

ha valaki egész életében koplal, akkor a 0 izomzattal és beépült fehérjével (kollagén!) minden lesz csak szép nem

2014. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy malomban őrölünk. Én is úgy értem, aki fiatalos marad az sokkal inkább genetika, mint a masszív koplalás... Persze az egészséges táplálkozás és a környezet is fontos.


És valóban, a masszív koplalás nem éppen a szépség titka.. :D

2014. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :))

Már csak azt nem értem, hogy, ha van a szervezetnek egy mechanizmusa/módszere, amivel lelassíthatja az öregedést, akkor azt miért csak éhezéssel tudjuk előhozni? Nem lenne jobb a szervezetnek is, ha mindig működne?

2014. dec. 13. 17:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos vagyok.


Az úgynevezett kalóriamegvonásos kísérleteket embereken nem lehet korrekt módon elvégezni etikai okok miatt (legutóbb Au_schwic_zban próbálkoztak ilyesmivel. Viszont a legújabb majmokon végzett kutatási eredmények szerint a szimpla kalóriamegvonás nem működik.

Itt a Nature-cikk rövid összefoglalója, ha orvostanhallgató vagy, remélem, tudsz angolul...

[link]

2015. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! :))
2015. jan. 4. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:

6# kollégának

etikai okok? rengetegen önkéntesen vállalkoznak rá


populáris kultúra része hogy az emberek semmit sem tudnak a táplálkozásukról

rengeteg filmben szerepel hogy épp milyen hülyeséget követett


ne hiszek az összeesküvés elméletekben, szerintem ha az emberek nem vennének szemetet akkor nem is érné meg gyártani...

2015. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha az emberek nem gyartananak szemetet, nem lenne mit megvenni...
2015. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kinek mi a fontos...

rengeteg dagadt emberrel találkozom, akik nem akarnak lefogyni, mert nekik így tök jó

persze mondják, hogy ja sportolni kéne, de igazából ez csak a társadalmi elvárás feletti megfelelési kényszer, tökéletesen boldog az elhízott testével, aztán amikor érrendszeri gondjai vannak már nem annyira, de az emberek túl vannak a tinikori ideálizmustól, hogy sixpack meg modellarc


nem feltétlenül számít egy állapot jónak vagy rossznak, ha feltesszük a kérdést magunknak, hogy megéri-e nekünk az időt és pénzt, amit arra áldozunk, hogy az ízeken élvezkedjünk, akkor teljesen felesleges az egészséggel zaklatni az ilyen embereket

ha szereti a szalonnát, és nem zavarja az elhízás hát csinálja...

alkoholt miért iszunk? tudjuk, hogy baromi ártalmas, és 24 órára munkaképtelenné tesz minket, mégis isszuk egy kis bódulatért

miért? mert számunkra ez ér ennyit, és az sokkal fontosabb, mint a lexikális társadalmi elvárások az egészséges populációról, mert nem biológiai tankönyv vagyunk hanem külön egyéniségek, akik ha már kaptak a szénlánc dzsungeltől egy lehetőséget élnek vele, hogy emberek lehetnek

2015. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!