Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni, de nem...

Orvos szeretnék lenni, de nem megy a matek. Semmi esélyem hogy felvegyenek az orvosira? 17/L

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Orvosin a matek csak kémiás számolásoknál jön elő, azokat viszont nem árt tudni.

Meg statisztikánál, de azt is meg lehet tanulni.

2012. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

De abban az esetben, ha van a szüleidnek egy raklap pénze.

Nézz utána azoknak a változásoknak amik a jövőévi felsőoktatást érinti.

2012. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az orvosi képzés finanszírozását nem fogják nagyban befolyásolni a változtatások.
2012. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

1. kémiából nem számolunk(nagyon keveset)

2. a statisztika a matekos, de nem egy nagy dolog, kb 3 képletet meg kell tanulnod

3. viszont logikus gondolkodás elengedhetetlen, hiába nem kell számolnod, de a matematika minden tárgyban "ott van". Azt nem mondom, hogy elvégezhetetlen, de ha nagyon rossz vagy matekból lehetnek gondjaid.

2012. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért alapvető matek kell. A kémiához is, a statisztikához is, és később a farmakológiához is.
2012. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%
Egy barátom orvosis, s azt kell hogy mondjam, az elbeszélései alapján az orvosin a számolás baromi alacsony szinten van. Osztálytársam volt, s gáz volt matekból, s ha fizikán és kémián (még csak nem is fakultáción, hanem rendes órán) számolásra került a sor, teljesen csődöt mondott. Ezt soha nem mondtam neki, de azt hittem, ha valakinek ilyen szinten nem mennek kémiából a számolások, még ha fel is veszik, nem fogja tudni elvégezni. De szemlátomást eltudja. Pedig még emlékszem a kémia dolgozataira, amiknél számolásra alig kapott pontot. Orvosin nem kell tudni számolni, én azt mondom!
2012. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Én azt mondom, (habár nem vagyok orvosis, de több orvosis ismerősöm van), hogy inkább jó memória kell. Az, hogy nagy mennyiségű anyagot meg tudj tanulni, illetve szorgalmas légy, s képes légy arra, hogy leülsz, s egész nap tanulsz. Mondjuk ez is képességtől függ, egyik ismerősöm még szorgalmi időszakban is folyamatosan csak tanul, másik ismerősömnek vizsgaidőszakban sem kell nagyon izgulnia.
2012. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kell hozzá logika is, nem csak nagy segg, ahogy egyesek gondolják. De tény, hogy túl magas szintű matek nem kell hozzá.

Józan paraszti ész, összeadás, kivonás, szorzás, osztás.

De azért ha ez sem megy, az gáz.

Mégis hogy fogja kiszámolni, hogy mennyi szert adjon be a betegnek?

2012. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a sok választ, hát a memóriám eléggé jó, és minden álmom hogy orvos lehessek, de azt tudom hogy eléggé kemény..
2012. nov. 26. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin a matek lesz a legkisebb gondod.
2012. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!