Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen mikroszkópot vegyek?

Milyen mikroszkópot vegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak szeretnék karácsonyra venni egy mikroszkópot. A Student 2-t néztem ki (24,900 Ft), de akár a Student 6-ot is megvenném neki (43,000 Ft).

- Mi a kettő között a különbség? A falra sötétben kis tükörrel ki lehet vetíteni a képet?

- Emberi vér mennyire látszik alatta?

- Preparátumokat honnan tudok venni, hogyan tudnék készíteni?

- A BMS-mikroszkópok milyenek?

- Debreceni vagyok. Boltból személyesen meg tudom venni?


2014. dec. 17. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemesebb egy komolyabb, akár elektronmikroszkópot is.
2014. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy elekrtonmikroszkóp körül-belül mennyibe kerül? A Student-ök nem jók?
2014. dec. 17. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Én biztos egy STM-et kérnék a szüleimtől…


> „A falra sötétben kis tükörrel ki lehet vetíteni a képet?”

Nekem ennél fontosabb szempont lenne, hogy az optikája jól össze legyen rakva. (Ha mindenképpen nagyobb képet szeretnétek vele csinálni, akkor inkább kamera csatlakoztatási lehetőségen gondolkoznék. Bár egy fénymikroszkóp mellé nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne egy kivetítő optikát tervezni, de ha gyenge a lámpája, akkor ehhez tényleg sötét kell.)


> „Preparátumokat honnan tudok venni, hogyan tudnék készíteni?”

Mikroszkópok mellé szoktak néhányat mellékelni is, szóval szerintem a mikroszkóp boltban biztos tudsz venni. És tudsz venni tárgylemezeket is kis átlátszó matricákkal, amikkel tudsz mintákat rögzíteni rájuk, így preparálni őket.

2014. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mivel jobb az STM márka, úgy láttam, hogy kisebb a nagyítása. Ilyen kis digitális mikroszkóp kamerát a kis felbontása miatt nem szeretnék venni, csak a minőségi képeket szeretem, ezért is használok DSLR gépeket fotózásra.
2014. dec. 17. 19:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még az érdekelne igazán, hogy a Student 2 és a Student 6 miben tér el, a nagyítás különbsége mennyiben számít? Pedagógus igazolvánnyal, gyerek diákjával lehet-e kedvezményekhez jutni?
2014. dec. 17. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:

(((> „Mivel jobb az STM márka, úgy láttam, hogy kisebb a nagyítása.”

Van ilyen mikroszkópmárka?… Amúgy csak viccből írtam, az a 'pásztázó alagútmikroszkóp' angol rövidítése. Annak pedig tuti nem kisebb a nagyítása, mert meg lehet vele különböztetni az egyes atomokat egy szilárd, vezető mintában.)))


> „Ilyen kis digitális mikroszkóp kamerát a kis felbontása miatt nem szeretnék venni, csak a minőségi képeket szeretem, ezért is használok DSLR gépeket fotózásra.”

Hogyha értesz a fotózáshoz, akkor tudod, hogy a nagyítás és a felbontás nem minden. A jó mikroszkóppal szemben is hasonlóak az elvárások, mint egy kamera objektívével szemben. Hiába százezerszeres a nagyítás, ha úgy csak egy elmosódott képet kapsz.

2014. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én erre gondoltam: [link] és tudtommal ez egy márka. De tökéletesen igazad van, viszont a mikroszkóp felbontása nem lehet rossz. Én azt a kamerára mondtam, viszont azt már csak az ára miatt sem akarok venni. A nagyítást pedig a mikroszkópra.
2014. dec. 17. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:

(Optikai felbontás is van a világon… Hiába 20 MP-es egy fényképezőgép, ha az optikája el van rontva. – Szélsőséges esetben például karcos, de természetesen finomabban is el lehet rontani. Egy fényképésznek erre kéne legyen szeme.

[link] )

2014. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így igaz, azonban nem merült fel bennem, hogy egy újonnan vásárolt mikroszkóp okulárja karcos vagy hibás lenne. A digitális kamera, amit az okulárhoz csatlakoztatok az azt a képet rögzíti, amit az okulár felnagyít, akkor optikailag hogy tudna nagyítani? Nincs külön objektíve. :) Az eredeti kérdésemre még nem kaptam választ.
2014. dec. 17. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!