Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne a világ, ha...

Milyen lenne a világ, ha mindenki abszolút logikusan gondolkodna, és az érzelmek sohasem befolyásolnák az embereket?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 17:50
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
szerintem nem lenne túl izgalmas.... mint a robotok azt hiszem. de néha én is azt gondolom ha megváltoznának a dolgok akkor talán nem lenne ilyen rossz a helyzet.
2014. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
Én ezen a témán már elgondolkodtam egy párszor és mindig ugyanaz jut róla az eszembe: EQULIBRIUM (2002) ha eltekintünk az akciófilm mivoltjától, szerintem elég jól ábrázolja az általatok is elképzelt "logikus" világot...
2014. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"EQULIBRIUM"

Ezzel pont az a gond, hogy egy jól működő, logikus világot nem lehet filmre venni, mert senki sem nézné meg a mai, érzelmekkel teli, illogikus világban.

Tehát ez a film - akármilyen film - nem a logikáról szól.

2014. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Wadmalac ***** válasza:

/"cukorbetegnek vagy bármi más öröklődő betegséget hordozónak nem lehetne gyereke"

Mivel egyelőre ez még nem deríthető fel jól (vagyis nagyon sok a hordozó), ezért ezt valószínűleg nem alkalmaznák, vagy csak korlátozottan./


Nem deríthető fel jól? Nem genetikai térképről van itt szó.

Örökletes betegséged van? Tűnés elköttetni a here/petevezetéked. Ennyi.

A "vagy csak korlátozottan" már elég a felhördüléshez.

2015. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Wadmalac, amit írtál, az megint csak az érzelmekről szól, ész nélkül.

MINDENKINEK van örökletes betegsége - tehát így nem lehet szűrni. De ez a legtöbb esetben csak hajlamot jelent, szóval ettől még élhet az illető.

Akinél tényleg lehet tudni, hogy biztosan tovább örökíti - ott lehet elgondolkodni.

2015. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Nem létezne sem szerelem, sem érzelmek, és semmi, ami ezekhez kapcsolódik, barátság, bizalom, elfogadás, értékítélet mentes szeretet. Ha mindent a logika irányítana az azzal egyenlő, hogy mindent az egó irányítana. Szerencsére nem ilyen világban élünk.
2015. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Ha mindent a logika irányítana az azzal egyenlő, hogy mindent az egó irányítana."


Az egó sok esetben minden, csak nem logikus.

2015. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!