Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan/Mitől alakul ki pontosa...

Hogyan/Mitől alakul ki pontosan a szomjúság és éhség?

Figyelt kérdés
Az alap megvan, hogy mi az általános oka.:D De mégis mi zajlik ilyenkor a szervezetben? Mitől tudjuk megkülönböztetni a két szükségletet biológiai szempontból? Neten keresgéltem, de nem találtam infót.
2014. dec. 19. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Az éhség a gyomorból indul, a szomjúság pedig a veséből.

Biológia jártasságok hiányában ennyit tudok hozzáfűzni :D

2014. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már ezzel is segítettél.:D Nem is tudtam, hogy a veséből indul a szomjúság.
2014. dec. 19. 22:09
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
91%

A szomjúságérzetet az váltja ki, hogy bizonyos receptorok érzékelik a vér ozmotikus nyomását. Ha ez megnő, akkor ingerületbe jönnek, és a szomjúságérzet tudatosul, illetve aktiválódnak a víz visszatartás mechanizmusai.


Az éhséget több dolog váltja ki: a gyomorfal feszítettsége, a vér glükóz szintje, ami hirtelen eszembe jutott.

2014. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor kifejtem kicsit jobban :D

A vese szűri ki a vérből a húgysavat, ami a szervezetbe került folyadéktól keletkezik. Ha a húgysav csökken, és keveset tud a vese kiszűrni, akkor jelez a szervezet, hogy igyál, mert kevés a folyadék benned.

Ha már nincs mit kiszűrni, akkor az azt jelenti, hogy nincs folyadék a szervezetedben. Ez régen rossz :D

2014. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ozmium42 ***** válasza:
2014. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha most valaki azt mondja a válaszomra, hogy ez nem így van (#4), akkor az a Discovery Science-nél reklamáljon! :D
2014. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ozmium42 ***** válasza:
67% Biológiai jártasság hiányában miért írsz ökörséget?
2014. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sadam87 ***** válasza:
100%
Osmium42 (#3) jól írja, csak annyival egészíteném ki, hogy az éhség, jóllakottság és a szomjúság központja a köztiagyban, ezen belül is a hipotalamuszban van, ezek alakítják ki a megfelelő érzeteket.
2014. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok!:) Nem is gondolná az ember mennyire bonyolult még ez a mindennapi dolog is.
2014. dec. 19. 22:34
 10/10 TallandThin Boy ***** válasza:
Csak nagyon jól működik, ettől még lehet bonyolult. :)
2014. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!