Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Titkosításnál ha egy képbe...

Titkosításnál ha egy képbe akarom rejteni az információt ez jó megoldás?

Figyelt kérdés
Tehát egy bmp formátumú képben minden pixel rgb kódját párosra állítom, ez lesz a nulla, ami meg páratlan az az egy. Így egy pixel 3 bitet tárol. Biztos nem a legeffektívebb megoldás, de nem értek a témához csak picit gondolkoztam rajta.

2014. dec. 21. 23:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Esetleg tudtok még ehhez hasonló megoldásokat?

Illetve mi van ha nem bináris kódban hanem más kódolásban írom bele? Nyílván a már előtte titkosítottat. A kódfejtőknek nem igazán lesz kapacitása még azt is megtalálni, megfejteni és utána a titkosítást is. Egyre inkább tetszik nekem ez a téma :) (emellett lehet hülye vagyok hozzá)

2014. dec. 22. 13:01
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem igazán lesz kapacitása"

De, simán. Mi a gond?

Ha megtalálják, akkor megfejtik.

2014. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos figyelj, ha legfejlettebb titkosítási módszerek matematikai alapja mindenki számára nyilvános. Nem tudom mit akarsz elrejteni, de egy mezei felhasználóval szemben az is megfelelő, ha letömöríted és jelszót adsz hozzá.
2014. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

De, a kódfejtők "erre vannak kitenyésztve" :-D

Meg aztán ne úgy képzeld el, hogy görnyednek egy íróasztalnál, és töprengenek, hogy te mit is csinálhattál?

A mai kódfejtők (határozottan jó) számítógépekkel keresik a korrelálható adatcsoportokat, amelyekből többféle analitikus módszerrel fejtik vissza a kódolt információt.

Vannak ennek a szakmának is régen bejáratott, megbízható eljárásai, és hidd el, amit (kellő kódoláselméleti tapasztalat nélkül) te meg tudsz csinálni, azt ha nem is egy pillanat alatt, de néhány órás munkával rájönnek.

A kriptográfia egy szakma. Vannak ennek a szakmának is mesterei, és vannak kontárai is. És persze vannak laikusok is (nevezzük inkább műkedvelőknek), akik gyakran fedezik fel újra meg újra a meleg vizet. :-)


Pedro

2014. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Van olyan formája is, amihez jelszó kell, és csak az kapja meg az információt, aki tudja a jelszót. Más hiába nézegeti a képpontok két utolsó bitjét, nem találja meg, mert véletlenszerűnek tűnnek.

Terroristák is kommunikáltak már képbe rejtett adatokkal, és nem buktak le a merénylet előtt.

2014. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!