Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha egy pontot...

Mi lenne, ha egy pontot például nap az ezrediken hőmérsékletre hevítenénk, vagy épp ugyanilyen értékkel hűtenénk?

Figyelt kérdés
Mi történne ha egy pontot hihetetlenül felfűtenénk vagy lehűtenénk? A fizikai szabályok hogyan avatkoznának közbe?

2014. dec. 23. 06:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én úgy mondanám, hogy a kérdező pofátlan sxarházi, tanulni nem akar, ellenvéleményt nem fogad el, megszokta hogy apuci beosztottjait nem kell embernek nézni.
2014. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
gyűlnek a trollok. Elfogadom az "általam nem megfelelő" válaszokat. De aki végig flame-eli és szidkozódja az oldalt az szerintem égjen a pokolban, mert itt nincs rá szükség. Utolsó, köszönöm a véleményed, őszintén nem ismersz, és apám már nincs velünk, szóval nincs közöm apucihoz c: <3
2014. dec. 23. 15:43
 23/27 anonim ***** válasza:

"Gombafelhő nem keletkezik légüres térben :-)"

Akkor rák-köd, ezen ne múljon :-)

Csak kicsiben.

2014. dec. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nekem valami olyasmi jut eszembe mint a jégkocka a forró felületen. Hirtelen kicsapódik a pára. Csak mivel itt gondolom sokkal nagyobb lenne a tágulás, nem pára hanem valami sokkal ritkább, így sokkal nagyobb lenne a felhő :3 Bár egy tudatlan pofátlan sz*rházi vagyok :) én ezt nem tudhatom.
2014. dec. 23. 18:17
 25/27 anonim ***** válasza:
Nézzél körül, hogy mi történik egy részecskegyorsítóban ütközéskor. Nagyon szép fényképek vannak, és magyarázatok is hozzá. Általában akkora robbanás van, ami sok ezerszer nagyobb lehet a kezdeti részecskék tömegénél, és a kiterjedése is óriási hozzájuk képest.
2014. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
A részecskegyorsítóban nem jön létre még akkora hőmérséklet sem mint a nap, tudtommal. Meg nem is hiszem hogy a földön lévő bármely anyag bírna ilyen hőt :D Nem tudom miért van köze a részecskegyorsítónak ehhez. Részecskéket ütköztetnek, hogy kvarkokat vizsgáljanak meg hasonlók. Az ütköztetéstől bomlanak az atomok, nem a hőtől, gondolom. Bár igazából nem nagyon tudok sokat a részecskegyorsítóról, csak annyit amennyit dokumentumfilmekből szedtem össze :3
2014. dec. 23. 20:19
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírás alapján mindenki rájött hogy nem tudsz sokat a részecskegyorsítóról :D Kezdjük az elején az hogy vminek x a hőmérséklete az azt jelenti, hogy annyi a hőenergiája. Egy részecskegyorsítóban több MeV-es részecskék ütköznek és keletkeznek és 1 eV megegyezik 11600 kelvinnel vagyis 11873 kelvinnel, és az M betű az elektronvolt előtt a mega rövidítése ami 10^6-on vagyus 6 nullát rakj a 12000 elé legalább ami jóval a millió felett van. Itt energiákról beszélünk már nem hőmérsékletről és attól hogy nem lehet érzékelni ekkora hőt az nem azt jelenti, hogy nincs ott jelen. Fúziónál is 100millió fölé kell mennünk hogy rendes plazmánk legyen és nem nagy probléma ezt létrehozni csak egybetartani.
2014. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!