Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem látok semmit a teleszkópom...

Nem látok semmit a teleszkópommal sürgős, többi lent?

Figyelt kérdés
Skywatcher 114/900 eq1 em van és semmit se látom vele még a holdat sem látom vele amikor bele nézek,nagy nehezen megtalálom a kerssővel de amikor belenézek csak sötétséget látok vagy felhőt (attól függ nappal vagy este) ott igazítgatom próbálom ráirányítani.a távcsövet de felhőkön kívül nem láttam semmit.Nem tudom mi lehet a gond,talán a mechanikával lehet a gond vagy én vagyok ilyen béna :( Engem érdekel a csillagászat,de el is ment tőle a kedvem,mert csak igazítgatom igy meg úgy de semmi több tíz perceket töltök azzal,hogy legalább a holdat meglássam de semmi,nem hogy még jupiter meg szaturnusz meg egy kis mély ég ha még a holdat sem tudom közelebről megtekinteni mint szabad szemmel.

2014. dec. 26. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs párhuzamosítva a keresőd a távcsővel.

Ha megkeresel a távcsővel, kis nagyítású lencsével, valami viszonylag közeli földi objektumot, és belenézel utána a keresőbe, valószínűleg nem ugyan azt fogod látni. A keresőtávcsövek körül szoktak lenni kis csavarok, vagy hasonlók, amikkel lehet állítgatni, illetve a helyzetet rögzíteni. Egyeztesd a két képet, majd ha ez megtörtént, nagyobb nagyítású lencsével keress az égen egy fényesebb csillagot, amit biztosan fel tudsz ismerni a távcsőben, majd ismételd meg a korábbi folyamatot! Így már elvileg a végtelenbe állítottad a két célkereszt metszéspontját, így alkalmassá vált a csillagászati vizsgálatra.

Nem tudom hova valósi vagy, de ha további segítségre van szükséged, legalább megyénként szokott lenni iskola, vagy művelődési ház, ahol tartanak csillagász szakköröket, ott biztos szívesen nyújtanak további segítséget.

2014. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csillagászat szakkör?Nem is tudtam,hogy egyáltalán van ilyen, :) egyépként heves megyei vagyok
2014. dec. 26. 11:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ már is kipróbálom köszi :)
2014. dec. 26. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:

MCSE, ha érdekel a dolog ajánlom figyelmedbe. Ott segítenek is ilyen területen.


Előző, hiába nincs párhuzamosítva a kereső a távcsővel, a Holdat akkor is látnia kéne.


Fókuszálni próbáltál? A kihúzatnál van két kis tekerő. Azokkal tudsz élesíteni a képen. Gondolom arra figyeltél, hogy levegyél minden fedőlemezt. Mindenesetre kis nagyítással keresőtávcső nélkül is meglehet találni a Holdat. 900-asod van, akkor egy 30 mm-es okulárral bele kell férjen a képbe az egész Hold. Sötét égen életlenül is egy erősebb fénypacának kell lennie. Mechanika problémájából ez biztosan nem származhat, de egyébként elég gyengének tartom ehhez a tubushoz. Nekem EQ3-som van, de még ez is acéllábbal kéne, de igazából ez most nem lehet probléma. Arra is figyelj, hogy az okulároknak mindkét végén van burkolat, mindenhonnan szedd le.


Nem tudok mást mondani, mint hogy nagyon figyelj a csomagolásra, ne maradjon rajta semmi észleléskor és ne add fel. Sokat kell próbálkozni az elején, még a Holddal is. Aztán időről időre ez egyre gyorsabban fog menni. Ez ilyen dolog. Majd azért írj, hogy mit, hogy sikerült.

2014. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek főleg az 1-nek nagyon sokat segítettél tényleg csak az volt a baj,hogy nem párhuzamosítottam a kettőt,és igen amikor megtaláltam a holdat utána fókuszáltam és nagyon szép,sok kráter látszódik.A mechanika tényleg gyenge de az nagyon nem zavar amíg nincs nagy szél.
2014. dec. 26. 18:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig csak ezt tudtam megnézni,meg valami nagy fura csillagszerű akármit de az nem lényeg.Nagyon tetszik majd a marsot,jupitert és a szaturnuszt is megpróbálom megtalálni nem tudom mi hol van és ez nagyon nehéz.
2014. dec. 26. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Okos telefonra van egy sky map nevű ingyenes progi, azzal többé-kevésbé betudod lőni az égen a bolygókat, utána szabad szemmel rá tudsz állni. Egyébként az is nagyon érdekes, ha kicsi nagyításon pásztázod az eget, sokkal részletesebb, mint szabad szemmel, van amikor már csak azért is megéri kimenni.
2014. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számítógépre telepítsd fel az ingyenes Stellarium nevű programot! Ott megadod a földrajzi helyet és a program gyönyörűen megmutatja, hogy az égbolton mi látható az adott pillanatban, vagy tetszőlegesen beállított időpontban.

(irányokkal, mert így könnyebb keresni)

2014. dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!