Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Latexszal kapcsolatban hogy...

Latexszal kapcsolatban hogy van ez?

Figyelt kérdés
Ábrára hogy kell hivatkozni? Illetve _ alul vonást hogy lehet hivatkozásba bele írni?
2015. jan. 2. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:

> „Ábrára hogy kell hivatkozni?”

Az ábra környezetébe (figure) kell egy címke:

\label{egyediresz}

Én a \caption{} szoktam tenni. Hivatkozni pedig a \ref{egyediresz}.\ ábra

szöveggel lehet rá. A magyar babelben van \aref{} és \Aref parancs is, ami a sorszámának megfelelő névelőt teszi elé.


> „Illetve _ alul vonást hogy lehet hivatkozásba bele írni?”

\_

Például

Wikipedia -- Hydrogen atom (\href{ [link] enwp.org/Hydrogen\_atom}

(A \tt azért van, mert a linkeket szeretem írógép betűkkel kiemelni, persze kékítő parancsot is írhatsz helyette, ha betöltöd a color csomagot, vagy ami tetszik…)

2015. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Picit bután írtam a kérdést, nem az ábrára hivatkozást akartam kérdezni, vagy is azt, de nem így. Hanem hogy van egy képem, amit nem én készítettem és meg kell adni a forrást, ezt meg is tettem bibliográfiában csak azt nem tudtam, hogy a \cite paranccsal hol hivatkozzak rá. A \caption parancsban tettem ezt meg, tehát a kép címében található a forrás száma. Azt nem tudom, hogy ez jó-e így, főleg mert így a táblajegyzékben is ott a forrás száma, mint hivatkozás. Ami fontosabb volt, hogy a linkben, amit a forrásban adtam meg volt _ és emiatt az istenért se akarta elfogadni a fordító, ezzel nagyon sokat szenvedtem, de \_ tökéletesen működik, fel is ismeri linkként a latex. Köszönöm még egyszer!
2015. jan. 2. 10:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Most látom csak, hogy egy újabb probléma merült fel. A link a bibliográfiában túl hosszú és valamiért nem tör sort, hanem kimegy a margón a szöveg. Erre valami ötlet?
2015. jan. 2. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy rakj elé egy \break esetleg \\ parancsot, vagy írd a linket a \href{}{} paranccsal. Az első argumentum az URL és nem érvényesek benne a TeX speciális karakterei (gondolom a kapcsos zárójeltől eltekintve) a második argumentumba meg rövidítve írd be a megjelenítendő szöveget. (Ahogy én csináltam az előző válaszban.) Alighanem érdemes lesz betöltened a hyperref csomagot.


Ábrák jegyzékét még nem kellett készítenem, de ezek talán segítenek.

[link]

[link]

2015. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Betöltöttem a csomagot, de igen sok hibát kaptam eddig jó részekben, szóval inkább ki is vettem. Sikerült találnom egy rövidebb linket a képhez, szóval így megoldódott a probléma. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a link, amit a bibliográfiában megadtam csak tisztán a képre mutat, akkor is kéne adni szerzőt, címet, évet meg miegyebet? Avagy elég csak a link? Azért kérdem, mert egyiket sem találtam meg ezek közül.

Ismét köszönöm a segítséget!

2015. jan. 2. 12:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Hosszú linkekkel kapcsolatban még ez az oldal is segíthet: tinyurl.com Csak tényleg illik odaírni a rendes weboldal nevét is külön.


Hogy mik a tartalmi követelmények a bibliográfiáddal kapcsolatban, azt sajnos nem tudom.

2015. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oldalt, ez igazán jó megoldás! Hivatkozásnak is csináltam valamit, szerzőt nem találtam sehol, szóval azt kihagytam.
2015. jan. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!