Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet Magyarországon,...

Csabi1993 kérdése:

Hol lehet Magyarországon, vagy akár külföldi webshopból magnéziumot beszerezni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a videot.Ilyen bojler anódot hol lehet kapni?Egyébként nagyon hasznos, mert pont hogy én is villanógránátot szeretnék készíteni...A videoban szerepel egy egyveleg: KCLO4/Mg/S Az Mg-t értem, de a másik két anyagot nem ismerem.Azokat hogy/hol lehet készíteni/beszerezni?
2015. jan. 2. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyik anyag,az S az ként jelent, a másik pedig kálium-klorátot, ami eléggé mérgező és oxidáló hatású.
2015. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.Jó lenne ez a kálium-klorátos dolog, mert ahogy láttam, egy leheletnyi is csodákat művel...De a kén és ez a vegyület nagyban bonyolítja a dolgokat.Ként hol lehet kapni, és kálium klorátot hogy kell készíteni?
2015. jan. 4. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A videóban semmilyen Kálium Klorát nincsen az Kálium Perklorát (Kclo4).Ez nagyon nem mindegy mert a Kálium Klorát nem keverhető kénnel. A Kálium Perklorát viszont igen. Ha jobban megnézed a videót van alatta leírás és link.A Linkre mutató oldalon számtalan figyelmeztetés van hogy Kálium Kloráttal senki véletlen se próbálja ki a Kálium Perklorátos recepteket. Attól hogy hasonló a képletük kémiailag teljesen más anyag.Csak egy példa H2O (Víz) H2O2 (mérgező Hidrogén Peroxid).
2015. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha villanò grànàtot akarsz kèsziteni egyszerűbb ha 25g magnézium port összekeversz 25g Kàlium-nitràttal be rakod vmibe a keveréket ès jòl leszigeteled szigszalaggal ès begyujtod garantált a hatalmas villanás.;)
2015. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!