Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az erdei talaj is szennyezett?

Az erdei talaj is szennyezett?

Figyelt kérdés
Vidéken élek és kellene viszonylag tiszta vegyszermentes talaj, de a környékbeli erdők is minden irányból megművelt (nagy valószínűséggel)vegyszerezett földekkel vannak körülvéve. Ez lehet befolyással az erdőben lévő talajra és ha igen mennyire?
2015. jan. 3. 10:30
 1/4 Topor G ***** válasza:
100%

Hol élsz? Kié az erdő, hogy műveli? Mit csináltak ott az elmúlt 50-100 évben? Mit tartsz szennyezésnek, és milyen vegyszerek zavarnak és milyen koncentrációban?

Minden kérdésre van válasz, csak pontosan kell föltenni. Ha elmész az erdészethez vagy a tulajdonoshoz, akkor az nagy valószínűséggel megmondja, volt-e vegyszerhasználat. Sajnos az elsodródásból és a csapadékkal bekerülő vegyi anyagok jelenlétét akkor sem lehet kizárni. Drága de nagyon pontos vizsgálatokkal rá lehet keresni az egyes szennyező komponensekre és bomlástermékeikre, de nem hiszem ,hogy ez megérné...

Sajnos ma Európában igen kicsi a valószínűsége, hogy mindenféle emberi szennyeződéstől mentes talajt találjunk. De ha nem nagyok az igényeid, valószínű, hogy az erdő belsejében, az erdei utaktól is távol, idősebb fák között viszonylag tiszta talajt találsz!

2015. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akartam ennyire mélyen belemenni, azt hittem, ennél egyszerűbb a dolog :P A kérdést magát nem házi dolgozat miatt tettem fel, vagy ilyesmi... Annál kicsit egyszerűbb, szóval nem a 100%-ig tiszta talaj érdekelne :P Egzotikus állatokat tartok, amiknek a terráriumába szeretném tenni a földet. Lehet külön erre a célra kapni kereskedésben tőzeget, kókuszrostot,(stb) de nem igazán jönnek be és ahogy tapasztaltam, az állatoknak sem. Egyáltalán nem természetesek. Ezért gondoltam rendes földre, de a kertből szedettet túl kockázatosnak tartom, mert vidéken lakom és itt öntöznek mindenféle szereket az emberek a földjeikre/házuk köré, ha kell, ha nem. Ezért gondoltam az erdei talajra, mert vannak kisebb-nagyobb erdők a közelben, amik közelében vannak ugyan földek, de gondoltam a sűrű növényzet miatt annyira nem jutnak be ezek a vegyszerek. (az erdő belsejében, ahogy te is írtad)
2015. jan. 3. 22:37
 3/4 Topor G ***** válasza:

Ebben az esetben nem csak a kémiai szennyezéseket tartom kockázatosnak, hanem a biológiai eredetűeket is. Nyilván nem akarod, hogy az egzotikus állataid megbetegedjenek! (Ahogy én jártam anno, amikor a Balatonból vittem hínárt az akváriumomba...)

Ha nem akarsz ültetni bele semmit, akkor meg kéne fontolnod a bányászott homok használatát. De ha a talajt is választod, vegyél mélyebb rétegekből, szitáld át és forró sütőben egy használaton kívüli mély tepsiben fertőtlenítsd! A lényeg, hogy a talaj/homok belseje is elérje a 80°C-ot 10-15 percre! Én csak így merném használni...

2015. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, ezt még akkor át gondolom. Köszi a válaszokat!!
2015. jan. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!