Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ACC segít a másnaposság ellen?

Az ACC segít a másnaposság ellen?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a cisztein felgyorsítja az acetaldehid ecetsavvá való átalakulását, így semlegesítve a másnaposság kegyetlen tüneteit okozó acetaldehidet...

Lehet, hogy hülyeséget mondok de az ACC az acetilcistein, nem? Ugyanaz a történet vagy sem? Ha igaz, ha nem, valaki el tudná magyarázni, hogy is működik ez az egész? :)



2015. jan. 6. 10:35
 1/2 hyatus válasza:
Ezt nem tudom, de az Omega3 ivás előtt, plusz 2-3 pohár víz, majd a durva ivás közben 1-2 pohár víz szintén, majd lefekvéskor kalcium és magnézium tabletta garantáltan megszünteti a másnaposságot. A legnépszerűbb toxikológusunk szerint :)
2015. jan. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kémia tanárom szerint a sok víz ivása is gyorsítja az alkohol hatásának befejeztét.

Még nem tanultam biokémiát, jövő szemeszterben fogok, de azért annyit tudok, hogy cisztein-aceticisztein között legalább egy acetilcsoportnyi különbség van, ami egész más tulajdonságokkal/reakciókkal ruházhatja fel az adott szerkezetű molekulát, úgyhogy nem valószínű. De mint mondtam, én még nem vagyok ebben szakértő, ha vársz 2-3 félévet, talán meg tudom szakérteni. :D

2015. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!