Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt ugye sokan tudjuk, hogy a...

ESzik kérdése:

Azt ugye sokan tudjuk, hogy a meleg víz előbb fagy meg, mint a hideg. Miért?

Figyelt kérdés

1. ) kérdésem, miért?

2. ) Mekkora az a hőmérséklet, ahonnan a leghamarabb fagy meg a víz?

3. ) Visszafelé is igaz? Tehát, a nagyon hideg vizet előbb fel tudom forralni, mint a meleg vizet?


Én az első kérdésemre a választ úgy tudom elképzelni, mintha a folyamat egy gyorsuló folyamat lenne, egy pl: van egy nagyon erős autóm, ami 400 km/h-ra is fel tud gyorsulni, de ahhoz sok 100 méter kell, míg van egy kis autm, ami kevésbé erős, mitn az előző autóm, de a rövidebb távot előbb megteszi, mert pl könnyebb a kisebb motor miatt. (Ez csak filozofálgatás.)



2015. jan. 7. 23:34
 1/3 2xSü ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz bővebben a témáról: [link]


Ehhez hozzátenni én nem tudok többet, és nem válaszolja meg az összes kérdésedet, de talán hasznos lesz.

2015. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
44%
azt tudom, hogy a meleg víz azért fagy meg gyorsabban, mert a részecskék gyorsabban megtalálják a helyüket. hisz ha a víz meleg, akkor a részecskék gyorsabban mozognak, míg ha hideg, lassabban.
2015. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi Mindkettőtöknek, azt hittem ez egy egyszerűbben megválaszolható téma, tudom, hogy a wikipédiát mindenki szerkesztheti, stb, de ha már ott is azt írják, hogy nem bizonyított nem biztos, nem tudjuk teljesen, akkor gyanús, hogy tényleg nem ismerjük a jelenség magyarázatát.
2015. jan. 28. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!