Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A képen lévő körintegrálos,...

A képen lévő körintegrálos, komplex számos kifelyezést, hogy mondanátok ki szavakkal? :D

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 8. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ejtve: „jészer omegászor a (nagy) Dé (err-omega) függvény (nagy) Szigma szerinti, (nagy) Szigma görbe menti körintegrálja” (amit zárójelbe írtam tetszés szerint elhagyható lehet).


(((Amúgy kicsit fura, hogy az integrálási változót és tartományt ugyanazzal jelölték…)))

2015. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A D mennyiség cirkulációja szorozva az imaginárius egységgel és omegával.
2015. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vizsgán így mondanám normálisan: jészer omegászor D mennyiség cirkulációja. Nem tudom mi a D, de a példa kedvéért mondjuk lehet elektromos eltolódási vektor, szóval jészer omegászor az elektromos eltolódási vektor cirkulációja, és már nagyon túl magyaráztam.
2015. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a körintegrálnál mért nincs megadva az h meddig vagyis a hullám felé miért nincs írva semmi?
2015. jan. 8. 23:43
 5/10 anonim ***** válasza:

23:41, nyugi, senki nem mondta, hogy nincs igazad. (Bár nem túlmagyaráztad, csak háromszor is elismételted…) De a cirkuláció valamilyen körintegrál, tehát szerintem az sem rossz, amit én írtam.


> „De a körintegrálnál mért nincs megadva az h meddig vagyis a hullám felé miért nincs írva semmi?”

Az integrálásnak tartománya van. Amikor egy egyszerű valós–valós függvényt integrálsz, akkor azt általában egy intervallumon teszed, aminek van egy legnagyobb és legkisebb értéke (pontosabban szuprémuma és infimuma), amik jellemzik ezt az intervallumot, így a tartományt is. Viszont láthatod, hogy itt a D(r, ω) függvény nem egy valós–valós függvény, így nem is lehet egy intervallumon integrálni, hanem valamilyen bonyolultabb alakzatot kell megadni, amit itt Σ-val jelöltek.


De majd később, ha már rendesen belemélyedsz az analízisbe jobban megtanulod. Jól sejtem, hogy még középiskolás vagy?

2015. jan. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert körintegrál. Ez a vonalintegrál egy olyan fajtája, ahol zárt görbére integrálsz. Egyébként sűrűn használják ezt a féle jelölés módot, alulra írnak valamit, amivel jelzik, hogy mi mentén (vonal, felület, térfogat) integrálnak és kész. Méghozzá azért, mert csak kevésszer kell ki is számolni ezeket az integrálokat, általában át lehet alakítani különböző integrálredukciós tételekkel. Ilyen például a Gauss-Osztrogradszkij-tétel, Green tétel, ami a Stokes-tétel specializációja vagy éppen a gradiens tétel. Ezek különböző dimenziójú integrálok között teremtenek kapcsolatot, ezek segítségével lehet például a Maxwell egyenleteket levezetni.
2015. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár így belegondolva, ha csak és kizárólag az integrált nézem, akkor Σ még akár egy zárt felület is lehet, nem csak görbe (bár a környezettel együtt ezt valószínűtlennek érzem, és úgy tényleg az tűnik legjobbnak, amit a 23:41-es írt), és akkor a „Szigma görbe” helyett „Szigma tartományt” is mondhatunk.
2015. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valaminek a cirkulációja úgy van definiálva, mint zárt görbe menti integrálja annak a valaminek és ezt szokták az integrál jelen kis körrel jelölni, szóval elviekben ez csak görbe menti lehet. Zárt felületre én még nem láttam külön írásmódot.
2015. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#5 Én 10.es vagyok és én a vonalintegrálról anyit tudok, hogy egy valamilyen függvény és az x tengely közötti területet jelenti valamilyen intervallumon. A körintegrálról pedig annyit h ugyanez csak az origóból ki induló két szögszár közötti területet jelenti.
2015. jan. 9. 07:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Az nem rossz. Mondjuk amíg meg tudsz adni egy legkisebb valós számot/szöget és egy legnagyobbat, amik között haladsz az integrálással, addig nem feltétlenül „körbe” mész, hanem számtól számig, vagy szögtől szögig (például az r(φ) = φ^2 görbe nem záródik be 0 és 2π között).


Amikor integráltatok azt szemléletesen úgy csináltátok, hogy sok hosszú, vékony szeletre osztottátok a függvény grafikonját, és ahogy haladtatok előre az x-tengely mentén (vagy ahogy nőtt a φ), ezeket összeadtátok.


Na most egy ilyen vonalintegrált úgy képzelj el, hogy túrázol a hegyekben, és indulástól mindig, amikor lépsz egyet (a túrához képest vékony szeletek), feljegyzed, hogy mennyit emelkedtél azzal a lépéssel (ha éppen lefelé léptél, akkor mondjuk most nem írsz fel semmit, mert az könnyebb, és nem számít az erőlétedhez). Ha így elmész A-ból B-be valamilyen útvonalon, és aztán összeadod ezeket a számokat, akkor egy vonal menti integrált (illetve annak közelítését) kapod. És ez nem csak A-tól és B-től függ, hanem attól is, hogy mekkora kitérővel mentél, és hány hegyet másztál meg közben. Ha körbe mész, azaz ugyanoda mész vissza, ahonnan indultál, akkor lesz ez egy vonal menti körintegrál, aminek kiszámolásához meg kell adni egy záródó vonalat.

Például ezeknek a túráknak ugyanaz a rajtjuk és a céljuk, és meg van adva a teljes szintemelkedés, azaz ez az integrál:

[link]


Persze ha a lefelé lépéseket a lefelé lépés szintjének megfelelő negatív értékkel vesszük figyelembe, akkor A és B között hiába mászunk meg sok hegyet, azokról le is kell jönnünk, hogy visszaérjünk B-be, így ha egy ilyen integrált csinálunk, az csak a kezdő ponttól és végponttól függ. Ha körbe megyünk, akkor meg mindig 0-t kapunk majd.

2015. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!