Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről a vitáról...

Mit gondoltok erről a vitáról a homeopátia és a hagyományos orvoslás között?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jan. 10. 10:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
a homeopátia egy bullshit
2015. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%

A homeopátia placebohatáson alapul - és vannak mellékhatásai is.

Erről fölösleges vitatkozni, mert ez bizonyított.

2015. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, mint ti és nagyon fáj, hogy egyszerűen képtelenség a követőit észérvekkel és kutatások bizonyító eredményeivel meggyőzni...
2015. jan. 10. 12:02
 4/29 Szirty ***** válasza:
69%
Valahol olyan ez, mint az asztrológia és az asztronómia viszonya egymáshoz :)
2015. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges. A két fél között nincs átjárás. Engem nem érdekel ki mit vesz be, ha bevesz/nem vesz be valamit és meghal, nem járt rosszul az emberiség, aki hülye haljon meg
2015. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5. mondjuk ebből a szemszögből is lehet nézni, igazad van. A természetes szelekció most is folyik.
2015. jan. 10. 17:02
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Vitáról: Azt, hogy a "hittel ne vitázz"... Valahol tisztelem Boldogkői prof.-ot ezért, ugyanakkor értetlenül állok előtte, hogy miért vállalja ezt a méltatlan vitát. Nem egyenlő felek, nagyságrendileg, tudományos képzettség szempontjából sem.

Ez egy szélmalom harc.

Hiába van az embernek bizonyos tudása, nem fogja meggyőzni azokat, akik hinni akarnak benne. Aki hinni akar, azt semmiféle ész érvvel nem lehet meggyőzni, tényekkel sem.


Homeopátiáról:

Magam részéről azt gondolom, hogy a homeopátia elve és az az eljárás, amire hivatkoznak az egy irdatlan marhaság, mindezek mellett épeszű bizonyíték sincs rá, hogy hatna, ezért bullshitnek tartom.

Nem fogok elhinni olyasmit, ami szamárságnak hangzik és bizonyíték sincs rá...


Ugyanakkor azt gondolom, hogy értelmetlen róla vitázni, aki hinni akar, az hinni fog. nem konstruktív a vita.

2015. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Az ilyen vita káros az idegrendszerre. Hasonló vitáim voltak, teljesen más területen, tökéletesen parttalan volt.


Igazából én hagyom másoknak, hogy mindenki higgyen, amit akar. :)


A szubjektív véleményem az, hogy üdvözölném, ha betiltanák, de nem zavar, hogy megvehetik.


A homeopátia még nem olyan szomorú, mert nem rettentő összegekről van szó, legalábbis tudtommal.

Ami igazán szomorú az az, ha több százezer forintos bullshiteket adnak el idős embereknek, visszaélve a hiszékeny, idős emberek tájékozatlanságával, hiszékenységével.

2015. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

Egy pár nappal ezelőtt linkelték egy "szkeptikusszerű" csoportba, s volt időm alaposan elgondolkodni a dolgon.

A csoportban általános a vélemény, hogy a homeopátia kamu, viszont a prof sajnos nem elég meggyűző. A baj az az, hogy ha valaki úgy nézné ezt a vitát, hogy nem sokat ért a dologhoz, akkor azt a stílus, s a közvetlenség miatt a homeós néni jobban meggyőzhetné.


A gondolkodásaim során 4 olyan állításra jutottam, melyeket a homeósok nem tudnának cáfolni, s rávilágítana, hogy az egész csak humbug:

1. A jelenlegi modern gyógyszergyártás során, a hatóanyag növelésével - bizonyos fokig - erősödik az általa kiváltott hatás. A homeopátia szerint minél hígabb a hatóanyag, annál hatásosabb a szer. Ez utóbbi eléggé ellentmond mindenféle racionalitásnak.

2. Az 1. pontban látott jelenséget a homeósok mindenféle áltudományos kamujelenségekkel kívánják magyarázni, mely minden mai tudományos megfigyelésnek, törvénynek, meg ilyesminek ellentmond, s nem állja meg a helyét.

3. Már maga a hatóanyag kiválasztása is problémás, "kutyaharapást szőrivel" módszert alkalmaznak, ami alapján azonban nem egyértelmű, hogy egy adott betegségre hogyan célszerű egy BIZTOSAN ható hatóanyagot kiválasztani. Mindenféle művészkedős logika akad itt, ezt "természeti törvényeknek" vagy miazizének hívják, de az is egy átláthatatlan okoskodó katyvasz.

4. A hagyományos gyógyszereknek igen szigorú minőségi feltételeknek kell, hogy megfeleljenek. A homeós termékeknél azonban nem lehet ezeket vizsgálni, hisz nincs is kb. 1 darab hatóanyag molekula sem a készítményben. Mi alapján lehetne ellenőrizni, hogy minden egyes ilyen golyócska kiváltja-e a hatást? Azaz,hogy lehet megmondani, hogy az előállítás során nem csúszott-e be valami bibi?


+1: Mi igazolja, hogy nincs az ilyen szereknek mellékhatása? Ha feltesszük, hogy van - placebótól független - pozitív hatása, miért ne lehetne negatív is?

+2: Jelenleg - az ismereteim szerint - nincs olyan vizsgálat, mely egyértelműen kimondaná, hogy ezek a szerek - placebó hatást eltekintve - hatásosak.

2015. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 annie1 válasza:
22%
Érdekes, ahogy elutasítjátok azt, amiről saját tapasztalattal nem rendelkeztek. Ki kell próbálni, szigorúan betartva a használati előírásokat (előtte-utána félórával nem enni/inni, stb.), és várni a hatást. Egy 2-3 éves gyereknek nehéz a placebo hatást produkálni. Nekem tapasztalataim vannak, és bevált. Előző évben 7-szer állt antibiotikumos kezelés alatt a gyerekem az őszi-téli időszakban, egyre rosszabb lett, a bélrendszerét is tönkretette, de soha nem használt. Irány a homeo-s orvos, utánajárás, tanulás, az idei szezonban még mindig nem kapott egy fájdalomcsillapítót/gyógyszert sem, a lázát félórán belül 39-ről 38-ra húzom le, aztán reggelre kutya baja (dec.), immunerősítés homeopátiával, fájdalomcsillapítás, és ami a legcsodásabb, hogy az antibiotikumos kezeléssel ellentétben nem esik vissza egy hét múlva a betegségbe. Nem csodaszer, de működik, nekem/nekünk, akik kipróbálják és betartják az előírásokat, akik utánajárnak, akiknek ha nem hat egy szer, továbbkutatnak és a másik hat, segítséget is kapunk hozzá ingyeneset!, és működik. Nekem, felnőttnek is. Most fülfájásra használtam, két-három nap. Mellette persze meleg só, de megint megúsztam az antibiotikumot. Évekkel ezelőtt a szénanáthámat hagytam magam mögött, nem kell elhinni, a körülöttem lévők mind tudják, hogy egyik nyáron hogy néztem ki és a másik nyárra semmi bajom nem lett egy hónapos homeo használattól. Ha nem vagy rá nyitott, nem jártál utána, hogy milyen alapokon nyugszik, nem kell ezzel foglalkoznod. Még soha nem csalódtam benne, és sokan vagyunk így. Engem megráz egy egyszerű gyerek fájdalomcsillapító lehetséges mellékhatása. Most már ettől nem kell tartanom. A Te választásod, nem erőszak egy kíméletesebb gyógymód. Egy biztos, nem hit kérdése, hanem a tapasztalaté. Mindenki előtt nyitva áll a lehetőség. Vagy belépsz rajta, vagy nem.
2015. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!