Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell ezt a feladatot...

Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

A feladat szövege a következő: Egy 6 tonna tömegű teherautó 72 km/h sebességgel halad. Hirtelen erősen fékez, és ezért megcsúsznak a megállított kerekei. Mekkora a fékútja, ha a csúszási-súrlódási állandó 0,4? Az autó blokkolás nélküli fékútja 40 m. Mekkora a tapadási-súrlódási együttható?


Ebből nem tudom kiszámítani a mű-nullát, és az interneten is csak egy képletet találok hozzá(Fts=műnulla*), amiből nem ismerek 2 tényezőt. Valamint a fékutat sem tudom. Biztos ki lehet valahogy számítani, de nem találok semmit. Sürgős lenne nagyon, mert holnap be kell adnom. Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.



2015. jan. 13. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

"6 tonna tömegű teherautó" - felesleges adat, a tömegtől független a fékút

A lassulás: a = mű * g

A fékút: v=a*t ; t=v/a ezt behelyettesítve az s = a/2 * t^2 -be

s = v^2/(2a)

a tapadási-súrlódási együttható: ugyancsak az előző képletet kell alkalmazni, => a, ill. az 1. képletből mű

2015. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs #1 a tömegtől független a fékút?

Nem a Fny és a csúszási-súrlódási állandóból jön ki az Fs?

2015. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, tényleg megmentetted vele a bőröm. :) Ment a zöld pacsi
2015. jan. 13. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:

#2: "Nem a Fny és a csúszási-súrlódási állandóból jön ki az Fs?"

Ha 10* akkora a tömeg, akkor Fny is, Fs is 10*es, a lassulás: a = Fs / m pedig ugyanannyi.(10*es/10*es)

2015. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bakker de hülye vagyok bocsi.

Köszi!

2015. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!