Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A bolti oxigénnel dúsított...

A bolti oxigénnel dúsított vízben (Szentkirályi) keletkezhet hidrogén-peroxid? Mert kicsit arra emlékeztet az íze.

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
gyakran iszol H2O2-t hogy tudod milyen az íze? különben szerintem a szénsav bomlástermékeként keletkezett H2O egyéb anyagokat hígított ízélet érezheted
2015. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"gyakran iszol H2O2-t hogy tudod milyen az íze?" nem, de szájfertőtlenítésre anyám (biosz tanár) szerint jó szájfertőtlenítésre, amikor valami betegség van a szájban/torokban, torokfájáskor gargarizálni is szoktam vele.
2015. jan. 14. 18:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem szénsavas...
2015. jan. 14. 18:18
 4/10 sadam87 ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy hidrogén-peroxid képződhetne benne (bár nem tudom, pontosan hogyan állíthatják elő az ilyen vizeket). A víz oxidációja hidrogén-peroxiddá elvileg nem megy spontán végbe, csak energiabefektetéssel (ellenben a hidrogén-peroxid bomlása exoterm folyamat). Emellett az oxigén szobahőmérsékleten nem is igen reaktív.

Egyébként ha édesanyád biológia tanár, talán említette, hogy az ég világon semmi értelme az oxigénnel dúsított vizeknek.

2015. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem említette, mert nem tud róla, nagymamám vette, ő minden ilyesminek bedől fodrászként. :D Azt mondta, hogy ettől jobban fogok tanulni, persze ezt még én se hittem el...
2015. jan. 15. 00:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem tudom megállni....

A bolti szó után ki kell tenni a vesszőt!!!!

Első olvasatban el sem tudtam képzelni, mi lehet ez a "bolti oxigén"....

:)

2015. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. :D Tényleg más értelmet nyer így. Köszönöm a helyreigazítást.
2015. jan. 16. 18:13
 8/10 sadam87 ***** válasza:
De nem is rossz ötlet! Bolti oxigén! Szabadalmaztatni kéne! Olcsón megvehető, természetesen 78 % nitrogén töltőgázzal (plusz némi argon, hogy kellő képen töltve legyen, és ezen kívül ízfokozók, színanyagok, szén-dioxid, tartósító szer). :D
2015. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki ezért pénzt ad az megérdemli.


Én anyám is fodrász ,jött már haza eredeti blu de sanellel ,eredeti román cigányok hozták be az üzletbe és egy 15öst elköltött náluk. Fodrászokkal vigyázni.

2015. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ejha. (Nekem a nagymamám az, nem az anyám...)
2015. jan. 17. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!