Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki? Mert elektro...

Segítene valaki? Mert elektro tanárom meg az osztályfőnököm se tud segíteni.

Figyelt kérdés

300pF os tetőkapacitást szeretnék csinálni a tesla tekercsre de csak úgy tudom megcsinálni, hogyha ~20db ilyen korongot csavarozok össze.


[link]


De senki nem tudja megmondani, hogy ilyenkor tényleg megnő-e mert lehet, hogy mivel sorosan vannak így a replussz lessz az eredő. Szerintem logikus, hogy egyszerűen megnő mert ez kicsit se olyan párhuzamos fegyverzetű cucc.



2015. jan. 15. 19:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És még, hogy a korongok jó vezetővel vannak rögzítve de ez szerintem am se számít 2MV on.
2015. jan. 15. 19:39
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
amúgy mire csináltok ti ennyi tesla tekercset? az ég világon nem jó semmire
2015. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van elektró tanárod, akkor gondolom valamiféle műszaki vonalon vagy. Akkor viszont rajzolhatnál egy értelmesebb vázlatot ennél... :D

Ha "ekvipotenciális az egész bumbi" a tetején, akkor igen, valamelyest nagyobb a kapacitása, mint pl egy tárcsával, de ezt kb lehetetlen számolni, ezt mérni kell ilyen szinten már.

2015. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Semmit nem értettem a bumbid-ból. Mellesleg amit mi csinálunk szakmán az nem éri el a 0 értékét se. Azzal, hogy a pad alatt alszunk meg h az ablakba kirakott Bluetooth hangfalon nyomjuk a cigányzenét azzal nem sokra megyünk.
2015. jan. 15. 21:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rossz iskolában vagy...

Az "ekvipotenciális az egész bumbi" az azt jelenti, hogy a firkálmányodon (bocs :) ) az összes tárcsa ugyanolyan potenciálon van.

2015. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ja én simán átmennék egy jobb gimibe utána pedig valamilyen TTK-ra
2015. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
@6. Vagy mérnöknek, de igazad van!
2015. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Huuuuuuuuh de ha tudnátok én mennyire szeretnék átmenni egy gimnáziumba!! Különben is amit ebből a tantárgyból tanulhatunk azt én már biztos h tudom marha kevés kivételel. A rajz az pedig egy ökör h(...)ozás, csak azért firkáltam h tudjátok miről van szó. Offő meg kapásból rávágta h a tárcsák síkondenzátorként működnek, hiába mondtam neki h ott van a vezető. Szakmai tanár pedig azt se tudta hova terelje a szót vagy beszéljen fére mikor felvázoltam neki úgy fél-részeg állapotába.
2015. jan. 15. 22:13
 9/19 A kérdező kommentje:
De mostmár legaláb tudom ki az aki tud ilyenekbe segíteni.
2015. jan. 15. 22:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Iskolát kéne váltani.


Én megmondtam volna neked face to face, hogy ezt nem lehet értelmesen kiszámolni. A zseniális elméleti fizikusok talán tudnának rá valamit mondani, de szörnyű számolás árán és nem életszerű feltételekkel, magyarul ezt ha tényleg tudni akarod, akkor mérni kell leginkább, vagy egy picit esély van rá, hogy van "amolyan tapasztalati képlet" rá valami mérnöki könyvben...

2015. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!