Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki? Mert elektro...

Segítene valaki? Mert elektro tanárom meg az osztályfőnököm se tud segíteni.

Figyelt kérdés

300pF os tetőkapacitást szeretnék csinálni a tesla tekercsre de csak úgy tudom megcsinálni, hogyha ~20db ilyen korongot csavarozok össze.


[link]


De senki nem tudja megmondani, hogy ilyenkor tényleg megnő-e mert lehet, hogy mivel sorosan vannak így a replussz lessz az eredő. Szerintem logikus, hogy egyszerűen megnő mert ez kicsit se olyan párhuzamos fegyverzetű cucc.



2015. jan. 15. 19:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát én már nem reménykedek semmibe ilyen téren. Most 10.-re átjöhettem a reáltagozatra mert itt szoktak gondolkozni is általába. Csak mert ott ha mondja nekik az ember h elég a kulúrálatlan idegesítésből akkor ugyanúgy folytatják tovább a semmit. Most ha meg azt mondanám, hogy még egy reálos gimnáziumba szeretnék menni akkor itt hatalmas botrányok lennének.


De szóval akkor nem lehet úgy kiszámolni h 1 nek külön és úgy még szorozni a darabszámal? Gondolom.

2015. jan. 15. 22:31
 12/19 A kérdező kommentje:
#2 Amúgy meg ha látsz itt valami tesla tekercses cuccot akkor az biztos, hogy én leszek.
2015. jan. 15. 22:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy annyi (főleg magyar nyelvű) kiadvány lenne a Tesla tekercsekről. Koronakisülés demonstrációja, kb az egyetlen amit be lehet vele mutatni. (az anyag és időpazarlás iskolapéldája mellett) Már tesla korában is csak egy elméleti big-deal volt, az igazi nagy dobás a belőle származtatott cuccok rádió, generátorok, na persze a váltakozó áram mellett aminek térnyerését szintén tesla-nak köszönhetünk. Milyen nevetséges is lenne manapság Edisonék által elképzelt egyenáramú világban élni...


Gimibe átkerülni annyi, hogy szólsz az iskola igazgatójának, hogy vegyen át, mert magasabb szinten szeretnél tanulni, mint a jelenlegi. Elmeséled, hogy te aztán tele vagy öttel és hattal, íratnak veled egy tesztet és ha tényleg megy a fizika meg a matek akkor át fognak venni. Aki középiskolásként felszkeccsel egy tesla tekercs tetőkapacitási becslést annak igazán nem okozhat problémát néhány alapjelenségre alapuló feladat megoldása. A nagy gáz a gimivel, hogy komolyan veszik a többi bullshit tárgyat, nem bukhatsz meg növénytanból és I. világháborúból.


Én sajnálnám ha elveszne egy tehetség a cigányzenés osztályteremben és a végén valamilyen poszt érettségis technikumban kötnél ki.

2015. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most ha meg azt mondanám, hogy még egy reálos gimnáziumba szeretnék menni akkor itt hatalmas botrányok lennének."


Az számít, hogy gimnáziumba fölvennének-e... ha fölvesznek egy (jó) gimnáziumba, akkor megoldva a probléma. Az, hogy ennek nem örülne a mostani iskolád, az attól kezdve téged mégis hol érdekelne? :D Ne vesszen el egy tehetség!


"De szóval akkor nem lehet úgy kiszámolni h 1 nek külön és úgy még szorozni a darabszámal? Gondolom."


-De nem ám. Jól gondolod. :D

2015. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát tehetség azért nem vagyok. Csak a szüleimmel van itt a probléma meg ugye h a gimnáziumba minden "hülyeséget" komolyan vesznek. Ezért nem megyek csak át.
2015. jan. 15. 22:49
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

majd egyetemen mennyi bullshit lesz ne aggódj!

viszont ez a társaság le fog húzni a saját szintjére ezt most megmondom

2015. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"De szóval akkor nem lehet úgy kiszámolni h 1 nek külön és úgy még szorozni a darabszámal? Gondolom."


Nézd, erre nehéz válaszolni, ha jobban meggondolom. Igazából még egész épeszű, hogy nagyjából a tárcsák számával kell szorozni egy tárcsa kapacitását a valóságba is. Ugyanakkor egy tárcsa kapacitását életszerű körülmények között nehezebb kiszámolni... Utána kéne mérni...

2015. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Csak az a baj én most inkább huzalt rendeltem a tekercsre és nem vettem olyan lakatfogós multimétert ami kapacitást is mér, pontosabban semilyet. Egy tárcsának viszont ki tudom számolni mert az angol wikipédián fent van h 8ε0r egy korong nak. Csak azt szeretném tudni, hogy mikor az elektromos térerőt kell megadni pl amikor egy kockának szeretném kiszámolni a kapacitását akkor a "kellős közepe" és az egész felület között lévő összes (végtelen sok) távolság átlagát kell-e venni. Tanárom azt monta, hogy integrálni kell de a vonalintegrálásról én azt tudom, hogy egy függvény és az x tengely közti terület egy intervallumon ide meg távolság kell, bár szerintem abból a területből amit az az integrál ad talán lehetne valamit összehozni vagy nem.
2015. jan. 15. 23:17
 19/19 anonim ***** válasza:
[link] ezzel lehet kapacitást számolni
2015. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!