Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » MIt szólsz a 2012-es természet...

MIt szólsz a 2012-es természettudomány érettségihez?

Figyelt kérdés
rám pont vonatkozik már :S Mi értelme van ennek?
2010. febr. 7. 18:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Hogy ne legyen mindenki sík-hülye bölcsész, mivel egesz EUban Mo.-val egyetemben természettudományi képzési hiány van. O.o Ezen felül, hogy ne legyünk olyanok mint Amerika ("Ausztráliára ráírták, hogy irak és az emberek 90%-a csont nélkül rá mondta, hogy oda kellene atomot dobni (ezzel Ausztráliára mutatva)...)
2010. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
valamennyi haszna van, hiszen ezek a tárgyak is a mindennapok részét képezik és a természettudományt választók is megtanulják a többi tárgyat. másrészről nem tudom menniyre jó ráerőszakolni valakire ezeket. én bioszt kémiát szerettem, de a fizikát gyűlölöm, nem is akarom és nem is tudom megtanulni. meg amúgyis elfelejtik utána a diákok. szóval összességében feleslegesnek tartom. viszont nekem jó lesz, mert egyetem mellett tanítanék és ettől tuti megugrik a korrepetálásra várok száma. de amúgy sajnálom őket, én nem vezetném be.
2010. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy engem nem érintet, már 6 éves az érettségim. Hiába mondják, hogy kellenek a természettudományokban jártas emberek, ha az emberiségnek nagyon kis része az, akik valóban erre termettek. De így majd rá lesz kényszerítve a következő generáció. Hogy ez mennyire válik be, majd utólag kiderül.
2010. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat, lemaradt egy t: érintett
2010. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
de szerintem attól még hogy valaki érettségire bemagolja a fizikát pl ha elötte utálta ez után is utálni fogja, ha meg szerette, akkor amúgy is érettségizne belőle. Vagy rosszul látom?
2010. febr. 7. 18:40
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Utána is utálni fogja igazad van viszont nagyobb perspektívája lesz, szélesebb látókörűen lesz képes gondolkodni.
2010. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem lesz nehéz,mert az egész országban minden egyes 18-19 évesnek meg kell majd csinálnia.Tehát nyilván nincs mindenki egy szinten,vannak totál síkhülyék.

Amilyen érettségi tesztet megírsz majd a te iskoládba,azt Mucsaöcsögén is megfogják írni,ha tetszik nekik,ha nem.


Nyilván nem lesz olyan durva,nem várhatják el mindenkitől,hogy vágja a kémiát,fizikát,bioszt....


Szerencsére ez rám nem vonatkozik,én ebben az évben érettségizem.

Úgyis a törire,magyarra meg arra kell majd összpontosítanod,amikre szükséged van a továbbtanulásodhoz.

2010. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nagyon is jó hogy kell majd éretségizni egy természettudományos tárgyból. azt te választod ki hogy melyik, értelemszerűen úgyis azt fogod ami legjobban tetszik.Szerintem szükség van rá hogy legyen alap ismerete az embernek legalább egy természettudományos tárgyból is, ne csak magyarból, meg történelemből.

Ez is hozzá kéne hogy tartozzon az általános műveltséghez, nem csak hogy tudod hogy ki volt Mária Terézia, hanem hogy tudják hogy hol van mondjuk a Pireneusok, és ne azt legyen a közhiedelem, hogy irak afrikában van mondjuk, vagy hogy hol a sing csontod.

Hátrányára nem fog válni a felnövendő nemzedéknek.

2010. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam hogy nem csak egy természettudomány tantárgy hanem az összes vegyitve. vagy tévedek?
2010. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
utolsónak: Erről is szó volt, hogy így lesz, de aztán hál' istennek nem így lesz
2010. febr. 7. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!