Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gondolkoztál már azon, hogy a...

Ozmium42 kérdése:

Gondolkoztál már azon, hogy a modern természettudomány egy része talán csak blöff?

Figyelt kérdés

Tehát egyszerűen nagyotmondás. Túl sokszor hallani, hogy ezt meg azt "nem lehet elképzelni", és hogy egymásnak ellentmondó fogalmakat kapcsolnak össze, pl. anyag-hullám természet, határozatlansági reláció...


De hagyjuk is figyelmen kívül a felsorolt példákat, mert lehet, hogy nem ebbe a kategóriába tartoznak.


Lehetséges hogy vannak dolgok, amiket csak azért találnak ki, és alkotnak meg jó bonyolultra, hogy ne lehessen érteni, és bár maguk sem értik, de legalább mondhatnak valamit?


2011. szept. 16. 02:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Ez a legrohejesebb osszeeskuves elmelet, amit valaha hallottam! :-D


Mit tegyenek szegeny tudosok, ha egyszer ilyek kib@szottul bonyorult a vilag, hogy nem lehet 8 altalanossal megerteni minden aspektusat?

2011. szept. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
46%

Megérteni meglehet, de igen. Sok része csak spekuláció, elmélet. Ezekre keresnek gyakorlati bizonyitékokat.


Egyébként nekem van egyetemista ismerősöm és érdekes dolgokat mondott a tudományról, vallásról, emberek hozzáállásáról ezekhez...


Én már nem tudom követni kinek miben van igaza :D

2011. szept. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

A válasz megírásának időpontja: ma 02:20


Mit tegyenek szegeny tudosok, ha egyszer ilyek kib@szottul bonyorult a vilag, hogy nem lehet 8 altalanossal megerteni minden aspektusat?


Ez a het legjobb valasza - fetrengve rohogok es most miattad lekoptem a monitort a reggeli kaveval :D:D:D

2011. szept. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
14%

Biztos, hogy csak blöff.

Egyszerűen publikálni KELL nekik, megköveteli a tudományos világ és a munkaadóik. Gyártani kell az új elméleteket. Különben mi szükség lenne rájuk, miért fizetnék őket.

Meg persze az egójuk is hajtja őket, végülis ellenőrizni úgysem lehet, hogy igaz-e az elméletük.

Pl. Hawking az egyik legnagyobb hantás a világon. Tényleg kíváncsi lennék rá, hogy ő mennyire veszi komolyan önmagát, meg az elméleteit. Szerintem ő mindenáron le akar tenni valamit az asztalra mielőtt meghal, ezért orrba-szájba gyártja az elméleteit.

2011. szept. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Silber ***** válasza:
100%

Emberek - ne keverjük össze a szezont a fazonnal.

A szakemberek csak nagyon kevésszer használják a "hihetetlen", "elképzelhetetlen", "gigantikus", stb. szavakat. Ezeket a Nat Geo, Discovery és hasonló csatornák műsorain hallani minden harmadik mondatban. A kettő társaság nyelvezete között pedig ég és föld a különbség. Ne az ismeretterjesztő csatornák műsora alapján akard belőni, milyen szókinccsel rendelkeznek, és ezeken belül melyeket használják a szakemberek.

2011. szept. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem! Ahogy Godefroy lovag mondta:"Tanulj és okosodj, kisember!" Persze sokkal kényelmesebb összeesküvés-elméleteket gyártani.
2011. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos, hogy csak blöff.

Egyszerűen publikálni KELL nekik, megköveteli a tudományos világ és a munkaadóik. Gyártani kell az új elméleteket. Különben mi szükség lenne rájuk, miért fizetnék őket. "


Te most komolyan azt hiszed, hogy a tudósokat egy csöppet sem érdekli az a téma, az a terület amivel foglalkoznak ? :)


Remélem csak viccnek szántad :)

2011. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy pl. Planck, Einstein, Heisenberg, Dirack is évekig dolgozott egy elméleten. Gondolom, nem úgy megy, hogy: "Na, Einstein kollega, remélem határidőre készen lesz az elméletével!" :D
2011. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
28%

Biztos vagyok benne, hogy nem minden ugyvan ahogy mondjàk...A nézetemet egy példàval szeretném szemléltetni:


A fizika tanàrunk nagyon jofej volt. Matekot és fizikàt is tanitott, és mesélte nekünk hogy volt egy téma amit nem tudott megérteni (màr nem emlékszem rà, hogy melyik). Ez a téma szerepelt a vizsgàn is, és igy ment el rà. Aztàn megtudta hogy végülis kettest kapott,(Igy lett tanàr) és megkérdezte a vizsgàzto tanàrt hogy miért is kapott kettest amikor ezt a feladatot nem tudta megoldani?


A tanàr erre azt mondta neki: "Én sem értem az egészet..."


Kb igy történhetett, ennyire emlékszem a storybol. Ezzel csak azt akartam mondani hogy a természettudosok is emberek, miért ne történhetne meg, hogy magyaràz valamit amit ö sem hisz, vagy ért pontosan mint ez az egyetemi tanàr?


Ez persze nem jelenti azt hogy a tudomànyt nem lehet hitelesen venni, de azt sem hogy vakon meg kell benne bizni. Elöbb utobb a tévedések egyébként ugyis leleplezödnek. Ez a véleményem.

2011. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

3 vád ért, amit vissza kell utasítanom.


- 8 általános

Nem csak 8 általánosom van, hanem le is érettségiztem, és jelenleg másodéves gyógyszerészhallgató vagyok.


- Discovery, Nat geo

Abszolút nem nézek tévét. Ha nézném, akkor meg nem hinném el. De mivel úgysem igaz, amit ott mondanak, ezért inkább nem is nézem egyáltalán.


- Összeesküvés elméletek

Nem gyártottam én semmit. A kérdés csupán annyi volt, hogy gondolkodtál-e már ezen. Akik rögtön azzal indítottak, hogy bilibe lóg még a kezem, azok nyilván nem gondolkodtak még ezen, meg talán máson sem. És Nat geo meg Discovery nézés közben azt képzelik, hogy ők aztán az abszolút tudás birtokában vannak. Én pusztán csak annyit teszek, hogy használom az eszem, és nem mások használják helyettem.

2011. szept. 16. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!