Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Könyvek fizikai kémia témában?

BélaXY7 kérdése:

Könyvek fizikai kémia témában?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem könyveket ajnálani a témában? Angolul is tökéletesen megfelel.

Lehet rossza kérdés. Ami érdekel, ami kellene, hogy... miért alakul ki kovalens, ionos kötés, atom szerkezete, kvantumszámok és jelentőségük. Egyrésze érinti a kvantumfizikát más része a kémiát. Éppen ezért elég körölményes neten balra jobbra ugrálni és folyton keresgetni ezt vagy azt. :)



2015. jan. 23. 15:34
 1/6 spectator ***** válasza:
Dr. Bodor Endre: "Elméleti szervetlen kémia". Nem esküszöm szó szerint a címre, de közismert és magas-színvonalú mű.
2015. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bodor Endre: Szervetlen kémia, Veszprémi Egyetemi Kiadó


Az elején foglalkozik a hullámmechanikával, vagy divatosabb nevén kvantummechanikával, én ebből tanultam annak idején, brilliáns tankönyv, bárkinek ajánlom.


Amúgy olyan hogy kvantumfizika nincs. A kvantum tulajdonság kémiai rendszerre lett felismerve és megállapítva, aztán leírva és semmi köze a fizikához.


Angolul van Peter Atkins Physical Chemistry könyve, ami még nagyon jó.

2015. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

>> "Amúgy olyan hogy kvantumfizika nincs. A kvantum tulajdonság kémiai rendszerre lett felismerve és megállapítva, aztán leírva és semmi köze a fizikához."


Ez teljes mértékben helytelen és nagyon átgondolatlan, buta kijelentés. A kvantummechanika pontosan hogy fizika és köze nincs a kémiához. Amire te gondolsz az a kvantumkémia lehet. Annak idején a hőmérsékleti sugárzással kapcsolatban derült fény a dologra, mert csak úgy jött ki a jó görbe, ha kvantumokban gondolkodtak, ez volt az előszele a kvantummechanikának, utána Heinsenberg, Dirac, Schrödinger, Ehrenfest és sok más ember évtizedes munkásságából alakult ki a kvantummechanika. Ők mind fizikusok és matematikusok voltak. Aztán jöttek a további fejlesztések, mint kvantum-elektrodinamika, relativisztikus kvantum-elektrodinamika, kvantum színdinamika, kvantum optika, stb. Ezeket összefoglaló néven szokás kvantumfizikának hívni, szóval van ilyen is.

2015. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Nem értem minek ütöd bele az orrod olyan dologba, amihez nem értesz. A kvantummechanikát az elektron hullámtulajdonságának felismerése indította el és az egész kvantummechanika az elektron állapotának az atomban kötött leírását célozta meg a kezdeti időkben.

Aki buta, az inkább te vagy barátom, igen a te gondolkodásod a tipikus "fizikus", aki próbál felülemelkedni a kémiai gondolkodásmódon...sikertelenül persze :).

2015. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha visszaerednél középiskolába és megtanulnál szöveget értelmezni. Hol írtam, hogy buta vagy? Sehol. Ehhez képest vérig sértődtél (, bár ez már erősen sugallja, hogy a jelző illik rád). Ezenfelül több, mint valószínű, hogy jobban értek a kvantummechanikához, mint Te, bár mint mindennek, ennek is csak valószínűsége van, ehhez képest Te ismételten csak köpködsz eszetlenül. A kvantummechanika kezdetén kémia sehol nem volt a képben ilyen szempontból, ahogy már leírtam a hőmérsékleti sugárzás volt az első egyik olyan dolog, amely az elmélet előszele volt. Ajánlom neked, hogy vegyél egy pár ezzel foglalkozó könyvet a kezedbe és nézz utána, vagy ha azt nem is teszed, legalább ezt olvasd el:


[link]


Elhiszem, hogy szereted a kémiát, de nem tudom miért kell abba a hibába esni, hogy mindennel összekötöd és mindennek az alapját látod benne. Pont hogy Te vagy az, aki a kémiát minden felé akarja emelni és nem Én a fizikát. Amit leírtam, az tény, amit Te írtál le, az valami kitaláció, amit nem tudom honnan szedtél, de nem is vagyok rá kíváncsi. Végezetül hallgatok a bölcs mondásra, mi szerint okos enged, szamár szenved. Nyugodtan írj még ide és köpködj rám mosolygós fejekkel és próbálj provokálni, de nem fogok válaszolni, jobb dolgom is van, mintsem ilyesfajta értelmetlen vitákra pazarolni az időmet beszűkült látásmódú, kötekedő és frusztrált emberekkel, akik olyan dologról magyaráznak, amihez igazából nem értenek. (És nem, egy szemeszter akármitől, - ahol láttál egy hullámfüggvényt - nem fogsz érteni a kvantummechanikához, szóval kérlek ne akarj másokat kioktatni belőle, a történelméből se.)


A további szép estét!

2015. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te kezdélt provokálni, én részemről befejeztem a vitát egy 70 %-os önjelölt tudós válaszóval.
2015. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!