Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyobb hidegekben miért nem...

Nagyobb hidegekben miért nem hull a hó?

Figyelt kérdés
pl minusz 10-15 fokokban
2015. jan. 25. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
De hull. Lásd: Antarktisz.
2015. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Több oka lehet, de főleg azért, mert a "nagyon hideg" időben nincsenek felettünk meleg párás légtömegek, amikből csapadék hullhat. Ha lenne, az alsóbb rétegek sem lennének annyira hidegek. Az igazán csikorgó hideg idő általában olyan légtömeget jelent, ami igen nagy magasságig száraz.
2015. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Raptoid, én úgy vettem, hogy most Magyarországról van szó. Az Antarktisz időjárását sokkal nagyobb mértékben befolyásolják a környező óceáni áramlatok. Ott szinte folyamatos a nedvesség utánpótlása.
2015. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy hidegekben is hullik a hó, az ún. vadhó, pl. Kanadában.

[link]

2015. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul az Antarktisz az egyik legszárazabb sivatag az egész világon. Az éves átlagos csapadékmennyisége alig 250 mm, és van olyan pontja, ahol 10-15 évig egyáltalán nincs csapadék.
2015. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 leírta a lényeget, de azért akad ellenpélda.

2012 cudar februárjában (4-én és 5-én) a Dél-Alföld 20-30 cm havat kapott úgy, hogy nappal is -10 fok alatt maradt a hőmérséklet.

2015. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!