Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek az értékek normál eloszlá...

Ezek az értékek normál eloszlást követhetnek hosszú távon?

Figyelt kérdés
Az EU 27 tagországa GDP növekedésének a varianciája évenként. Tehát megnézem a reál GDP növekedés varianciáját az országok között, és ezek az értékek elvileg normál eloszlást követnek nem?

#eloszlás #variancia #GDP variancia
2015. jan. 25. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ezt semmi nem garantálja. Lehet akár Chi-négyzet is, ki tudja...
2015. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Talán igaz. Nehéz kérdés... Megnézem a historikus adatokat visszamenőlegesen, aztán hátha normál eloszláshoz fog közelíteni. De ha khí négyzet, már az is mond valamit...
2015. jan. 25. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel négyzetösszegek vannak, így sokkal hihetőbb a chi-négyzet. Kérdés, hány adat van meg, mert eloszlásvizsgálatnál a Kolmogorov-Szmirnov próba elég szépen keveri az egyenletes illetve normális eloszlást kisebb elemszámokra...
2015. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vajon a szórásnál akkor kijönne a normál eloszlás, ha a varianciánál khí négyzet lenne?
2015. jan. 26. 11:49
 5/8 A kérdező kommentje:

A szórásnak így néz ki a hisztogramja 52 év adatai után. Ez már szerintem elég jól közelít a normál eloszláshoz.


[link]

2015. jan. 26. 12:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül is megnézem illeszkedésvizsgálattal.
2015. jan. 26. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából standard normális eloszlású vv-k négyzetösszege követ chi-négyzet eloszlást.


No, az ábra alapján akár normális is LEHET, de a franc tudja. A Kolmogorov-Szmirnov szerintem nem lesz szignifikáns. Más kérdés, hogy egyenletes eloszlásra is simán lehet, hogy nem lenne szignifikáns... :)


Meglepő/érdekes egyébként, ha normális eloszlást követ. Nincs erre nemzetközi szinten tapasztalat?

2015. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem láttam máshol ilyen fajta vizsgálatot, de az illeszkedésvizsgálat durván elvetette a hipotézisemet. Valószínűleg valami egészen egyedi eloszlást követ a cucc. Bár igaz, eléggé kis mintából számoltam. Megnézem egyenletes eloszlásra is.
2015. jan. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!