Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan indít (anák) ják be a...

Hogyan indít (anák) ják be a fúziót?

Figyelt kérdés

Állítólag papíron már megvan a fúziós reaktor terve, azóta nem tudom, hogy megcsinálták-e már. Viszont azt a hőmérsékletet, amikor 2 hidrogénatom egyesülni tud, azt hogyan érik el az elején?

Utána már megy magától



2015. jan. 25. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Pont az a probléma hogy nem megy utána magától.

Beindítani már sikerült többször.

A cél az hogy önfenntartó legyen azaz a képződő energia fenntartsa a fúzióhoz szükséges hőmérsékletet.

A helyzet az hogy a fúziónáló anyag a beindítás után gyorsan kitágul és lehűl.

2015. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, de mivel indítják be? Engem igazából ez érdekelne...
2015. jan. 26. 00:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak ott azért elvi hibák barátocskám.

A legegyszerűbb hidrogén fúziót úgy kell elképzelni, hogy valami hidrogénes + valami hidrogénes -> Hélium + n^0 (neutron) + energia (MeV)

Következik ez törvényekből, mint pl az energia és lendületmegmaradás

Kicsit gondolkozzunk két hidrogénből hogy lenne már hélium? Sehogy, 2 dudás egy csárdában, a másodperc igen csak tört részéig lenne csak stabil, egyébként kéne "szigetelő" neutron.


A reakció úgy néz ki, hogy Deutériumot Tríciummal nagy nyomáson sok erős lézerrel plazmává hevítenek, és akkor keletkezik a fenti egyenletből fuzionál hélium neutron és energia. Több energiát emészt fel jelenleg, mint amennyit előállít az a probléma vele.

2015. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Beindítás:

klasszikus módszer: atombomba

modern módszer: lézer


Amire az előttem szólók akartak utalni, csak elveszett a lényeg:

A reakció beindítható, de a képződő plazmát nem lehet bezárni egy reaktorba, mert mindent szétolvaszt (olyan forró, mint a Nap!), ezért szupravezető elektromágnessel tartják össze. Ezt az elektromágnest alapból NAGYON hidegen kell tartani, hogy működjön, pláne ha belülről fűti a fúzió. Jelenleg ennek az elektromágnesnek az üzemeltetése emészt fel több energiát, mint amit ki tudnak nyerni a fúzióból, ezért mondják, hogy nem fenntartható (egyelőre).

2015. jan. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sehogy!!!

Íme a link: [link]

és egy idézett belőle:"Ma az egyetlen működő tokamak, ami D-T működésre képes – egyben a valaha épült legnagyobb tokamak is – a JET. Azonban ezt a tokamakot is kímélik, az utolsó D-T kísérlet 1997-ben volt, és akkor sem volt annyi fúziós reakció, ami a majdani energiatermelő reaktorok szempontjából releváns vizsgálatokat lehetővé tette volna. A JET ennek ellenére sok szempontból mintául szolgált a következő generáció zászlóshajójának, az ITER-nek."


Ez a 18. éve hogy nem volt kísérlet se!

Az ITER meg sehol, akkor miről is beszélünk?

2015. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor mégegyszer: Nem érdekel a működése, hogy mikor volt rá utoljára kísérlet, engem az érdekelt, hogy mivel indítják be. Erre meg is kaptam a választ, köszönöm. Egyébkènt pont azért szupravezető mágnest használnak, mert rohadt kevés energiát eszik a többi mágneshez kèpest(természetesen elektromágnesről beszélek)
2015. jan. 26. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a magyar nyelvü cikket találtam csak hogy értsük hogy miről beszélünk:

[link]

2015. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Vicces dolog, de ha egy kilós kalapáccsal úgy rendesen rácsapsz egy pár tized négyzetmilliméteres fémcsúcsra, elvileg megvan egy molekulányi fúziódhoz szükséges nyomás és hőmérséklet.

Csak Q-ra nem tudod a megfelelően kicsi pontra fókuszálni.

2015. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdezőnek:

így van, rohadt keveset eszik, de még ez is rohadt sok.

2015. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!