Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legkésőbbi időszak,...

Tóth B. Zsuzsanna kérdése:

Mi a legkésőbbi időszak, amikor a kukoricát még egészségesen be lehet takarítani?

Figyelt kérdés
Amelyik gazdának még most is (január) a földön van a kukoricája, mennyire lehet az takarmányozáshoz (baromfi) egészséges. (Figyelembe véve az időjárást - a sok csapadékot...)

2015. jan. 27. 21:30
 1/7 anonim válasza:
Akár teljesen egészségesen is belehet takarítani. Ez végülis attól függ, hogy milyen magas a toxintartalma, és hogy csírázásnak indult-e már.
2015. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a bizonyos "toxin tartalmat" nem biztos hogy fel lehet mérni csak úgy ránézésre. Nekem mivel szeretnék vásárolni, egy termelő ajánlotta fel, azonban idén elég sok csalódás ért a kukorica minőségével kapcsolatosan, (penész, gomba...stb...)így bizonytalan vagyok. Valójában a sok csapadék miatt a legtöbb kukorica termése igen nagy szeműre sikeredett és a törpe fajtájú baromfik számára az csak darálva adható. Ezért keresnék apróbb kukoricát...
2015. jan. 27. 22:01
 3/7 anonim válasza:
Hát a toxintartalmat ránézésre csak sejteni lehet, biztosra tudni nem. Ha apróbb szemű kukoricát akarsz, akkor az lehet fajtakérdése is.
2015. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, persze hogy lehet fajta kérdése is, azonban jóval kevesebben termesztenek ilyen fajtákat, mivel nagyobb haszon reményében nem ez a lényeg hanem a nagy terméshozam adott területen "x" tonna. Így sajnos a környékemen nem nagyon találtam ilyet, illetve ha még is volt, akkor meg az hamar el is kelt. Későn kapcsoltam, így most keresgélek, és sajnos nem lehet azt mondani hogy a gazdaság a lelkiismereten alapulnak... :/
2015. jan. 29. 07:43
 5/7 anonim válasza:
hát akkor marad a darálás, vagy a búza :)
2015. jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére most találtam azért egész jó minőségűt :) ...szóval a darálás csak a kicsiknek... :)
2015. jan. 30. 07:38
 7/7 anonim válasza:
Jó gazdálkodást! :)
2015. jan. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!