Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Papucsállatka tenyésztés?

Papucsállatka tenyésztés?

Figyelt kérdés
Mikroszkópos vizsgálat céljából szeretnék ppapucsállatkát tenyészteni. Hogy kezdjek neki? Olvastam hogy "akvarista ismerőstől" vagy valamilyen allovizbol lehet szerezni, és azzal beoltani a vizet. De hogy csináljam, ha erre nincs lehetőségem? Kezdésnek egy üveg vízbe raktam itthoni virágok elszáradt leveleit, és az egészet rátettem a radiátorra, gondolom a melegtől hamarabb elkezd bomlani. Jó ez így, vagy ezzel a módszerell soha nem lesz papucsállatkám?

2015. febr. 1. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A bomló virágból nem lesz papucsállatka, az legfeljebb tápanyagnak jó.

Papucsállatka szinte minden állóvízben van (pocsolyákban is találhatsz), ilyen természetes állóvízből egy keveset öntsél bele az üvegbe, így ha volt benne papucsállatka, akkor az üvegben elszaporodik.

2015. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jo, de a pocsolyaban is lesz valahogy. Azt itthon nem lehet "eloidezni"?
2015. febr. 1. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem :D az egysejtűek nem keletkeznek csak úgy maguktól, a pocsolyába is bele kell kerülniük valahogy, de abba természetes módon belekerülnek.
2015. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sima füvet tegyél vízbe hagyd egy hétig állni. Akkor megjelennek😃
2016. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!