Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legerősebb lúgos...

Ayaaa kérdése:

Melyik a legerősebb lúgos kémhatású anyag a világon?

Figyelt kérdés
Rákerestem a googleban de minden félét kihozott nekem és nem tudtam eldönteni hogy melyik az.... gondoltam hátha van köztetek olyan aki okosabb... :D :D :D

2015. febr. 1. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nátrium-hidroxid (pH14)
2015. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösziii... ^-^
2015. febr. 1. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a nátrium-hidroxid, pl. a lítium-hidroxid kapásból erősebb. Ráadásul azt sem lehet így mondani, hogy annak a pH-ja 14, mert a pH koncentrációfüggő. (De előállítható 14-es pH-jú NaOH-oldat, az igaz.)

Léteznek az ún. "szuperbázisok", ezek fémeket tartalmazó szerves vegyületek, pl. lítium- vagy magnéziumvegyületek, de ezek vizes oldatban már nem léteznek, mert reagálnak a vízzel.

Talán az eddig ismert legerősebb bázis a világon lítium-monoxid-anion, de ezt nagyon nehéz előállítani, és csak gázformában létezik.

2015. febr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűű.. ezt eddig nem is tudtam.. köszönöm szépen... :)
2015. febr. 21. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!