Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a legerősebb anyag?

Melyik a legerősebb anyag?

Figyelt kérdés

Gondolok itt strapabíróságra,keménységre,ellenállóságra.


Szerintem pl a fog elég erős, 70 évig nedves környezetben van, és ha vigyáznak rá semmi baja nem lesz, halottakat a foguk alapján tudják be azonosítani, mikor már a test el mumifikálódott a fogak alig változtak


2009. jún. 2. 20:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
a fog? hát az még elég puha anyagnak számít. én a gyémantra tippelek
2009. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
87%
:/ gyémánt....
2009. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
Titánium...
2009. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Gyémánt. Az sem törhetetlen, de én úgy tudom, hogy ez a világ legerősebb anyaga. A fog csak csont. Nem olyan nagy szám.
2009. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
A gyémántot tudtam, de beírtam a keresőbe és voila: [link]
2009. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hogy milyen ellenállóságra gondolsz. A gyémánt pl az összenyomásnak remekül ellenáll, de elégetni nem is nehéz...

Szóval írd le pontosabban, hogy mit is kell a legjobban kiállnia, akkor tudunk pontosabb választ adni.


A fogzománc pedig (ami nem csontból van) ugyan meglehetősen kemény, de a legtöbb kőzetnek a nyomába sem ér (próbálj csak egy kavicsot szétharapni :D ).

2009. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hmm végül is erre gondoltam, fogat természetesen nem keménység miatt véltem erős anyagnak :)
2009. jún. 2. 21:55
 8/31 anonim válasza:
89%

a pókháló a legerősebb anyag ha eleget összefonnánk belőle átszakíthatatlan lenne!

Ez bizonyított!

De mivel nincs mesterséges pókháló így megvárhatjuk azt h a kísérleti pók beszőjön mindent! És akk biztosra mehetsz!

2009. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
2009. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
12%
A bórra voksolok, a bór keményebb a gyémántnál és a bór ötvözetek is igen ellenállóak.
2009. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!