Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Poláros kovalens kötésnél...

A Poláros kovalens kötésnél mit jelent a részleges (parciális) töltés?

Figyelt kérdés
Jó kémiások,valaki segítsen! :)

2015. febr. 3. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A poláros kovalens kötésnél az egyik atom jobban vonzza az elektronokat. Így azon az atomon kis negatív töltés lesz, a másikon meg kis pozitív. Erre mondjuk, hogy parciálisan negatív/pozitív, vagy delta negatív/pozitív. Ugyanúgy, ahogy az ionos kötésnél az egyik atom elvonzza a másik elektronjait, így az negatív lesz, a másik meg pozitív. Csak nem teljesen vonzza el az elektronokat, hanem csak részben (=parciálisan).
2015. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy nem valódi töltése van a részecskéknek, mint az ionoknál, azaz nem vesz fel és nem is ad le elektront a molekula, össztöltése semleges. Viszont, mivel az egik atom elektronegativitása nagyobb mint a másiké, ezért a kovalens kötés kissé eltorzul, vagyis nem egyenlő mértékben oszlanak el az elektronok a két atom között. A nagyobb elektronegativitású atom jobban vonzza az elektronokat, ezért körülötte nagyobb lesz az elektronsűrűség. És mivel az elektron negatív töltésű, így az elektronban sűrű hely részlegesen negatív töltésűvé válik. Ez tehát nem egy valódi töltés mert nem leadjuk azt az elektront, hanem csak kissé "odavonzzuk" a nagyobb elektronegativitású atom köré.
2015. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a magyarázatokat! :)
2015. febr. 3. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!