Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges fejleszteni az agy...

SoulEater7797 kérdése:

Lehetséges fejleszteni az agy "multi-tasking" képességét?

Figyelt kérdés

Ugye, ha az ember két dologra figyel, egyik feladatnál sem tud 100%-os teljesítménnyel/pontossággal dolgozni.


Ilyenre születni kell, vagy gyakorlással, akármilyen technikával is, de lehetséges fejleszteni?


2015. febr. 4. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok konkrét választ adni a kérdesre, de nemrég bukkantam pár cikkre a multi-taskingról, talán érdekelhetnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen! Van is multitasking nevű játék! Játssz vele pár napot!
2015. febr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nos, szerintem lehet. A mostani munkám megköveteli, hogy egyszerre 4-5 dolgot tartsak fejben, rendszerezzek, intézzek, fülemen telefonnal (németül/angolul beszélve) kelljen ütnöm a számítógépet, a számológépet, jegyzetelni tök más témában....

Az biztos, hogy ilyen után háromszor olyan fáradtan esek haza.

Biztosan vannak olyan emberek, akik ebben jócskán átlag feletti alapképességgel rendelkeznek és utolérhetetlenek. A reptéri irányítóknak, vadászgépek pilótáinak direkt erre vannak tesztjeik.

Próbáltam ilyet, monitoron egérrel vezetni a kurzort mozgó elemek közt, közben fejben számolni, kérdésekre válaszolni....úristen. És a pilótáknál közben berakják őket centrifugába, meg fejjel lefelé lógatják...

Naszóval, erre születni kell.

De valamennyire azért fejleszthető a dolog.

2015. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Minden fejleszthető, de a pilóta közben még viccet is mesél, te meg bepisilsz.
2015. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!