Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen dolgozni egy multinál...

Milyen dolgozni egy multinál HR területen? Milyen képességet, tudást érdemes fejleszteni ezen a területen?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként dolgozom hr területen, de szeretnék továbblépni.

2013. febr. 25. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit érdekesebb a versenyszférában dolgozni, a fizetésről nem is beszélve. Én egy multinál vagyok HR-es. Nyelvtudás biztosan kell, német vagy angol, attól függ, milyen nemzetiségű cégről van szó.

Az is tény, hogy sokkal hajtósabb a munka, rengeteget kell túlórázni, mert a multik spórolnak a munkaerővel, így egy ember sokszor legalább kettő munkáját végzi. Én már hat éve vagyok a jelenlegi cégemnél, és minden nap legalább 10 órát vagyok bent, olykor még haza is viszem a munkát, de megbecsülnek, a fizetésem a hat év alatt majdnem megduplázódott. A felsővezetés bevon a döntésekbe, pedig nem vagyok vezető, de kikérik a tanácsomat. A dolgozókkal jó kapcsolatot alakítottam ki, ez nagyon fontos, bíznak bennem és számíthatnak rám. Sok HR-es ezt nem mondhatja el magáról. Termelési területen pl. jó ha minél több ismeretet szerzel arról, ami a gyártósoron folyik, tehát ismered a terméket, technológiát.

A multinál fontos a nagyfokú önállóság, a döntésképesség adott esetben, a gyorsaság (határidők miatt), jó kommunikációs készség, prezentációs készség, és minél szélesebb körű ismereteid legyenek. Nagyobb szervezetekben specializálódnak a HR-esek, tehát adott esetben csak egy szűk munkakörük van, kisebb cégeknél, mint a miénk (500 fő) egy-két HR-es van, de mindenhez érteni kell. Interjúztatunk, munkaszerződéseket írunk, statisztikákat készítünk, időadatokat ellenőrzünk és biztosítunk a bérszámfejtének, kimutatásokat készítünk a vezetők részére, policy-ket készítünk, ISO-ban tevékenykedünk, elégedettség-felméréseket készítünk, teljesítményt értékelünk, stb.

2013. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Pont ez az amire most már vágynék. Egy kicsit több feladat és pörgés. Inkább egész nap hajtok, mint tengek lengel egy egy feladat felett. A gyerek mennyire lehet hátrány? A nyelvet mennyire használjátok a mindennapi munka során? Illetve mit tudnál tanácsolni egy sikeres felvételihez? köszönöm.
2013. febr. 25. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 1,5 évet töltöttem el ilyen területen.

A gyerek hátrány? Ami már megvan, abból inkább próbálj meg előnyt kovácsolni. :) Használd ki, hogy többfelé tudsz koncentrálni, pörgősebb vagy stb.

Akkor lehet gond, ha a túlórák miatt, mondjuk nem tudsz elmenni érte az oviba. Egyébként nem hiszem.


A nyelvtudás tényleg nagyon fontos, az angol vagy német folyékonyan és mellé még egy. Ezzel nyerő lehetsz.

Nekem széleskörű ismereteim voltak az adott tevékenységi területen amiben a cégem dolgozott, mert előtte személyesen én is dolgoztam az adott iparban.

Ez óriási előny volt, hogy átláttam a munkafolyamatokat és nem kellett mindenhez külön felkészülni.

2013. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a nyelvtudásod ki is használod, abban az esetben pl. ha olyan munkavállalókat felvételiztetsz ahol tesztelned is kell az ő nyelvtudásukat. Vagy akkor ha expo-ra mentek kiállítani. Nem kellemes a főnökök előtt bakizni...
2013. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


Én most GYED-en vagyok éppen, méghozzá először, így még nem tudom, mennyire lesz hátrány a gyerek, de minden a vezetők hozzáállásán múlik. Sok vezető kolléga szintén kisgyermekes, ők is ott vannak, tehát nálunk nem probléma. Az biztos, hogy annyi túlórát nem fogok tudni vállalni, ha visszamegyek. A helyemre került kolléganőnek két gyereke van, ő sem túlórázik, valahogy megoldják a feladatokat.


Nyelvtudás. Kommunikációképes szint írásban és szóban is. Én egy amerikai cégnek dolgozom, a dokumentáció kétnyelvű, tehát minden policy-t, szabályzatot két nyelven kell elkészíteni, gyakran jönnek külföldi vezetők látogatóba, akikkel tudni kell angolul kommunikálni, akárcsak a vevőink, akik egy audit során belekérdeznek HR-es dolgokba is, és nekik is angolul (vagy németül) tudni kell válaszolni. Az idegen nyelvű interjúkról nem is beszélve. Szóval a középfoknál azért kicsit magasabb szint kell. Nekem sincs felsőfokúm, de az évek alatt belejöttem a beszédbe.

2013. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres felvételihez?


1. megnyerő önéletrajz

2. határozott fellépés, jó kommunikációs készség, önbizalom

3. megbízható idegennyelv tudás (biztosan lesz idegen nyelvű interjú is)

4. széleskörű munkatapasztalatok (jó, ha HR generalista vagy, ergo mindenhez értesz)

- értem itt ezalatt a naprakészséget, az MT alapos ismeretét!

2013. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Két kicsi gyerkőcöm van és gondolkodtunk a harmadikon, de nem vagyok biztos abban, hogy egy jelentkezésnél nem lesz-e hátrány. Szerencsére a férjem 8-16-ig dolgozik közszférában és így a gyerekes feladatokat szuper módon meg tudja oldani.


Gondolom szeretnek a munkahelyeden és meg is vannak veled elégedve, miután 6 éve dolgozol ott és biztosan támogatni is fognak a munka és család területén.


Jó babázást kívánok! :)

2013. febr. 25. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi. :))


Ha mostanában szeretnétek a harmadikat, akkor inkább a jelenlegi munkahelyeden vállald be, és csak utána válts, amikor visszamész. Az a biztosabb.

A multik nagy része nem mindig korrekt a kismamákkal.


Ami Nálad kicsit hátrány lehet, hogy hiányzik a multis tapasztalat, amit a multik szeretnek látni az önéletrajzban. Javaslom, hogy próbáld meg meggyőzni őket, hogy hasonló feladatok vannak a költségvetési intézményeknél is, a szakmai dolgokban képben vagy, a többit meg képes vagy hamar megtanulni.

2013. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat, sokat segítettél velük!
2013. febr. 25. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!