Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia! Szellemi tevékenység...

Whatshername kérdése:

Biológia! Szellemi tevékenység plusz energiát igényel?

Figyelt kérdés
Az egyik könyvben azt olvastam, hogy pl egy tanuló embernek elég a nyugalomban lévő testnek megfelelő energia mennyiség (alapanyagcsere). Máshol azt olvastam, hogy szellemi munkához több energia kell, sőt, állítólag a gondolkodás hőt is termel. Érdekel biológiát tanulók/tanultak véleménye, persze indoklással. Köszönöm!

2015. febr. 12. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igényel, már csak a szinapszisok építéséhez is
2015. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ozmium42 ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy komolyabb szellemi igénybevételnél kb. egy szem mogyorónak megfelelő többletenergiát fogyaszt az agy, mint egyébként szokott. Vagyis nem jelentős az eltérés.
2015. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. febr. 12. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor az agy gondolkodik, elektromos áramot termel, akkorát, hogy érzékeny műszerrel ki lehet mutatni. tehát már csak ahhoz az elektromossághoz is energia kell, szóval igen, biztos termel energiát, mégpedig jóval többet, mint alap helyzetben, mondjuk amikor nem gondolunk semmire. És bár jóval többet termel a szokásosnál, ez még mindig elenyésző mennyiség, hiszen az izmaink mozgatásához sokkal több energia kell. Szerintem.
2015. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tudtommal a profi sakkozók egy kemény versenyen kilókat tudnak veszteni.

Az agy elég nagy energiafaló, főleg terhelve.

2015. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

@Wadmalac Az inkább izzadtság.


Csúnya lenne ha egy kilóval lenne könnyebb a sakkozó verseny végén(izzadás nélkül), mert akkor egy kilónyi széndioxidot kéne eltávolítani lélegzéssel(amitől megfulladna mindenki abban a teremben)

2015. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:

6-os azért ez így durva lenne a Michael Flatley nevű táncost anno figyelmeztették az orvosai, hogy belehalhat ha minden előadáson 3 kilót vagy többet fogy. Még sem halt meg egyik előadásán se a közönség széndioxid mérgezésben.


Nyilván kell az agynak többlet energia, viszont én se hiszem, hogy attól valaki fogyhatna.

2015. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, de az csak izzadás(legalábbis a nagyrésze)
2015. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem figyeltétek még meg, hogy oskolában a "húzósabb" órákon, vagy az után többet kell szellőztetni?
2015. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

#6:

A felfokozott vízvesztés a felfokozott energiafelhasználás eredménye.

Amúgy a testsúly 2%-át kitevő agy ALAPBÓL a vérben szállított oxigén és tápanyag 20%-át elhasználja, a vérben lévő cukornak a 40%-át. Fajlagosan egyértelműen a legnagyobb fogyasztó a szervezetben. És természetesen a fogyasztása a működésével arányos.


Hogy az a testsúlyveszteség a sakkozóknál főleg víz?

Igen. A fizikális terhelés alatt álló sportolóknál is. Ez éppen a felfokozott energiafelhasználás jele és következménye.

2015. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!