Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Be tudod bizonyítani, hogy az...

Be tudod bizonyítani, hogy az inulin clearence egyenlő a glomerulus filtrációs rátával (GFR)?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Clearance az a plazmamennyiség melyet a vese idôegység alatt egy adott anyagtól teljesen megtisztít (ez egy anyagra jellemzô virtuális plazmamennyiség)



C = U x V / P


az inulin szabadon filtrálódik a glomerulusokban, nincs szekréció és reabszorpció a tubulusokban, nem toxikus


Mivel nincs szekréció és reabszorbció sem így egyenlő a GFR-rel

2010. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szerintem meg nem egyenlő...
2010. febr. 11. 14:25
 3/16 A kérdező kommentje:
lehet hogy hülyeség, de sztem nem elhet egyenlő
2010. febr. 11. 14:26
 4/16 A kérdező kommentje:
na szóval, szerintem akkor lenne egyenlő vele, ha az összes szűrlet visszaszívódna, de mivel a percdiurézis az nem lehet 0, így nem egyenlő az inulin c a GFR-rel!Mi a véleméyned erről?
2010. febr. 11. 14:31
 5/16 anonim ***** válasza:

GFR = Kf * Peff


ahol a

Kf = filtrációs koefficiens


Peff= effektiv filtrációs nyomás


Ugye ez a GFR hivatásos definíciója!

2010. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

erre nem tudok válaszolni sajnos

én abból indultam ki, hogy mivel virtuális plazmamennyiség, meg iylesmi, akkor a glomerulus utáni koncentrációkat néztem, és így jött az ötlet, hogy nem egyezhet!

Én csak tanulom ezeket, ezért kérdezem, hátha van itt okosabb és rávilágít!

2010. febr. 11. 14:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen így jogos, szerintem ez egy modellre értendő, mivel az inulinnal mérhető legjobban a GFR értéke, ezért van ez így. A két érték valóban csak közelít egymáshoz, pont a percdiurezis miatt.
2010. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár előadásokra nem jártam,nem tudom, az oktató kitért-e rá, de furcsa hogy egyetemi könyvek is csak annyit írnak, hogy megegyezik!
2010. febr. 11. 14:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2010. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
orvosnak szegeden
2010. febr. 11. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!