Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik távcső (teleszkóp)...

Melyik távcső (teleszkóp) jobb szerintetek a következő szempontok alapján? Skywatcher 90/900,130/650 dobson flex vagy skywatcher 130/900?

Figyelt kérdés

[link] 130/650 dobson flax

[link] 90/900 eq2

[link] 130/900


Falusi ég mellett szinte 0% fényszennyezés mellett melyik a legjobb a következő szempontok szerint

-Mélyég

-Bolygózás

-Kezelhetőség

-Szálítás

-Kettőscsillagok

-és képminőség szerint.


Ebben az árkategórián belül gondolkozok,Második távcsőként vennék egy ujjat,volt egy 114/900 as newton most már van egy kis tapasztalatom,az erkélyről nézegettem eddig a csillagokat.Holdat,jupitert,és az orionködöt láttam vele,meg voltam vele elégedve kivéve az orion köddel nem.Tudom az erkély nem a legmegfelelőb hej a csilagászkodáshoz + fényszennyezés van az utcai lámpák meg a szomszéd miatt.A következő csövemhez már vennék hordtáskát amivel nem kell sokat gyalogolnom mert a közelben van egy jó hej ahova ki tudnám vinni.Akinek van tapasztalata legalább az egyikel az légyszives mindenkép irjon. :)



2015. febr. 14. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 90/900-as van, de a másik két távcsövet még nem láttam, így nem vállalkozom hogy a különbségeket ecseteljem.

Ha a lencsésről kérdeznél írj, igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni.

2015. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mik a tapasztalataid a 90/900 al.
2015. febr. 21. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyváros mellett lakom, így az ég nem a legjobb.

A Hold tengerei, nagyobb kráterek, hegyláncok szépen kivehetőek.

Napszűrővel a napfoltok kiválóan megfigyelhetők.

Kettős csillagokat szépen felbontja, bár ezen a téren még kevés tapasztalatom van.

A Jupiter (most nagyon jó helyzetből figyelhető meg) és a Galilei holdak jól látszanak, a Jupiteren a két sötét felhősáv kivehető és kiváló légkör mellett a nagy vörös folt is.

A Szaturnusz gyűrűje és a legnagyobb holdja a Titán is megvolt,a Cassini rés is látszik,de most még nincs túl kedvező pozícióban.

Mélyég objektumok közül még csak a Plejádokat, a Hyádokat, az Orion ködöt és az Andromédát találtam meg. Utóbbi nem túl látványos, elmosódott folt.

Azt hiszem, hogy sötét, nyugodt égen ennél többet is láthatnék.


A hozzá adott EQ2 mechanika megfelelő, ahogy a 2x barlow lencse, meg a 10 és 25mm-es super bárium okulárok.


Számolgattam a frontlencse felületét és azt gondolom, hogy kb. annyi fényt gyűjt mint a 114-es tükrös, ezért neked a 130/650-es lenne előrelépés.

2015. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És még valami: cipelni nem a legkönnyebb. Kell hozzá táska, vagy összerakva fogod meg és viszed. 2-300 méterre gond nélkül elsétálsz, messzebb már egyedül nem vinném.
2015. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!