Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a %-os esélye van...

Mekkora a %-os esélye van annak hogy az ötös lotót megnyerem és hogyan számoljam ki?

Figyelt kérdés
Valakitől azt hallottam hogy 0% alatt van.

2015. márc. 7. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet 0 alatt csak akkor, ha egy számítógép kiválasztja azt a kombinációt, amire senki sem tippelt, és azt választja ki. Elvileg ez lehetséges, de ha így van, akkor még inkább igaz egy régi kollégám meghatározása a lottóra:

- Megyek, befizetem a bolondok adóját- mondta nekem.

- Az meg mi?

- Hát a lottó.


Valaha (1990-ben) írtam rá egy számítógépes programot még az Enterprise számítógépen. Nem volt egyszerű kiszámolni, bár lehet, hogy egy matematikus sokkal egyszerűbben is meg tudta volna oldani. Az eredmény lefelé kerekítve 43 millió volt. Kiszámoltam a hatos lottóét is, az 9 millió volt. Ha feltételezzük azt, hogy az állam nem játszik cinkelt lapokkal, akkor is olyan magas ez a szám, hogy nem érdemes ezen a vonalon tovább menni. Logikus is, hiszen a nyereményeket a lottó árából befolyt összeg töredékéből fizetik ki. Szerintem nagyobb esélye van annak, hogy egy milliomos megajándékoz minket egy nagyobb összeggel, mint annak, hogy a 43 vagy 9 millióból pont azt a variációt találjuk el, amit kell, pedig a milliomosok meglehetősen fukarul szoktak bánni a pénzükkel, amikor adakozásról van szó, bár jótékonykodni azért szoktak.

2015. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy a (kilencven alatt az öt)-höz az esélyed.


Bővebben első google találat az "ötös lottó esélye" kifejezésre:

[link]

2015. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
azért annyira nem bonyolult a számolás, egy gimis megcsinálja ha odafigyelt kombinatronikán (vagy tudja használni a számológépén az nCr funkciót)
2015. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet 0 alatt csak akkor, ha egy számítógép kiválasztja "

Akkor sem lehet 0 _alatt_, hanem pontosan 0. És ez is ugye csak akkor lehet, ha van olyan számkombináció, amit senki sem játszott meg.


Valójában 0 fölött van egy hajszálnyival, ahogy már írták, linkelték:

1/43.949.268= 0,00000002275


A kiszámoláshoz:

Kedvező esetek: 1

Összes eset száma: x

Arra kell rájönni, emlékezni, hogy ez ismétlés nélküli kombináció, azaz: (90 alatt az 5) = 43.949.268

Tehát a valószínűsége: kedvező / összes = 1 / 43.949.268

2015. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

0 alatt nem is lehet valószínűség. Per definícionem valószínűség csak nulla és 1 között lehet, úgy értve, hogy 0 és 1 is lehet.

A lottó ötös valószínűsége pozitív! Már leírták, hogy mennyi.

2015. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!