Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne egy "fényrakt...

Lehetséges lenne egy "fényraktározó" létrehozása?

Figyelt kérdés
Adott egy nem túl nagy gömb, aminek a belsejét bevonjuk egy nagyon jó fényvisszaverő anyaggal, majd belerakunk egy apró világítótestet, egy olyat, aminek a külseje is be van vonva ezzel az anyaggal, így a fény kijön belőle, de amikor visszaverődik a felületére, onnan ismét továbbpattan, és ez így megy a végtelenségig- vagy nem. Lehetne ilyet építeni? Ha nem, akkor miért nem?

2015. febr. 6. 14:00
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%os fényvisszaverés nincs és a fény nagyon gyors, úgyhogy mire egyet pislantasz az összes foton elnyelődik.
2015. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

A kémiai energiatárolásnál még mindig nincs jobb.

Egészen addig ez valószínűleg így is marad, amíg nem tudunk antianyagot gyártani-tárolni. De remélem, az a tárolóhely a Holdon lesz, mert ha bexarik, elég rendes balhét tud csapni. :D

2015. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy hívják, hogy akkumulátor. A fény semmi más, csak bizonyos frekvenciatartományba eső elektromágneses sugárzás, azt meg lehet "gyártani" igen nagy hatásfokkal.
2015. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem így, de lehetséges. Metaanyag kell hozzá, amelynek negatív fénytörési mutatója van.


[link]


[link]

2015. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hominida ***** válasza:
Egy érdekes, új megoldás első eredményes kísérleti lépése volt 2013-ban ez: [link]
2015. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ozmium42 ***** válasza:

Egyszer már kitárgyaltuk ezt a kérdést, igaz, az Ezotéria témakörben, de mégis születtek érdemi válaszok, eszmefuttatások.


Elsősorban, a kísérlet kivitelezhetetlen. Ha egy anyag 100%-ban visszaveri a fényt egyik oldalról, akkor féltétlenül visszaveri a másik oldalról is. Vagyis, ha a gömb kiereszti a fényt, akkor el is nyeli, ha nem nyeli el, akkor ki sem ereszti. Mellesleg nem létezik olyan anyag, ami 100% hatásfokkal visszaveri a fényt.


A második probléma, hogy felvetették, hogy a fény nem csak úgy tükröződhet vissza, hogy egyetlen, 100% energiájú foton keletkezik a legerjedés után, hanem az is megtörténhet, hogy két 50% energiájú foton keletkezik (csak mondtam valamit, és nem tudom, hogy ez tényleg megtörténhet-e). Emiatt a hullámhossz egyre növekedne, és ha túllépne a látható tartományon, akkor már nem is beszélhetnénk igazán fényről.


Igazán érdekes onnantól lenne a helyzet, ha az elektromágneses hullámok hullámhossza megegyezne a külső gömb átmérőjével. Igazán itt akadtunk el, magam sem tudom, mivel járna ez. Mindenesetre abból indultunk ki, hogy elméletileg sem lehetséges ez a kísérlet, tehát lehetetlen körülményekből indultunk ki.

2015. febr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!