Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha egy petárdát...

Mi történne, ha egy petárdát rákötöznék egy hajtógázas spray oldalára, majd meggyújtanám és ledobnám egy kútba?

Figyelt kérdés
Kérlek, ha valaki pontosan tudja, írja le, hogy ne kelljen megtennem! :) Egyszerűen kíváncsi vagyok. Lenne tűz, vagy csak szimplán egy baromi nagy robbanás, ahogy hirtelen kiszabadul a nagy nyomású gáz a flakonból?
2015. márc. 7. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a kútban van víz, a flakon fennmaradna a vízen és a petárda elaludna a víztől.

Ha nincs víz a kútban, akkor a petárda szétdurranna és lehet, hogy némi sérülést okozna a flakonon, de az kibírná. Ha a klasszikus 10cmes, zöld petárdára gondolsz, az gyenge ahhoz, amit látni szeretnél.

2015. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2015. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A kútban nincs víz.


Biztos vagy benne, hogy a zöld petárda nem elég erős hozzá? ELMÉLETBEN mi történne, ha lenne gy olyan petárda, ami elég erős? Az ok, hogy felrobbanna, de arra vagyok kíváncsi, hogy a kút káváján lehetne ebből valamit érezni? Kicsapna a lég, vagy esetleg valami láng?

2015. márc. 7. 14:26
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha kötsz mellé egy csillagszórót is(vagy bármit ami viszonylag sokáig ég) akkor felrobbanna. Azért nehéz felrobbantani egy petárdával, mert amint lyukat üt a dobozon a kiáramló gáz elfújja a tüzet(és oxigén hiányában el is fojtja).


Én csináltam ilyet gyerekkoromban. Veszélyes!!! Nekem szerencsém volt, mert a falba álltak a repeszek nem belém, de igen könnyen meghalhattam volna

2015. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg olyan volt, hogy egyszer, még gyerekkoromban szemétégetésnél beledobtam egy üres tejszínhabos flakont a tűzbe. Elég nagyot durrant :D De mi bajom lehetne, ha az egészet ledobom egy 30 méteres kútba?
2015. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki a kérdést, hogy ötleteket adjak... de gondolom a levegő felmenne még 30 méter mélyről is.
2015. márc. 7. 16:14
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagy nincs igazam?
2015. márc. 7. 16:15
 8/17 anonim ***** válasza:
A belinkelt videón, amit látsz, az nagyjából egy 1/4 köbméteres lángcsóva. Azt a kút tetejéről nem nagyon lehetne látni.
2015. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A petárda vízben sem alszik ki, ha már beégett a tömítése mögé. Ilyenkor elalszik a lángja, de még füstöl. Ha ekkor érkezik a vízbe, akkor nem alszik ki, és a víz alatt is felrobban, egy nagy füstpöffenetet engedve a felszínre. A vizet csak akkor emeli, freccsenti fel, ha 10-15 cm-nél nincs mélyebben. Ha 20 cm-nél mélyebben van, akkor már a hangját is alig hallani, és ilyenkor jön fel a füstbuborék. Amint eléri a víz felszínét, szétterül, és még 10-30 másodpecig füstölög ugyanazon pontja a vízfelszínnek (szélcsendben).


A sprésflakonnal nem biztos, hogy tud valamit is kezdeni a petárda, gyakran csak behorpasztja, arrébblöki. (Persze ez attól is függ, hogy miféle az a sprésflakon, mekkora túlnyomás van benne, milyen vastag falú és milyen anyagból készült, mekkora a görbülete a felszínének stb.) Viszont ha ilyennel akarsz kísérletezni, mindenképpen használj munkavédelmi szemüveget, hogy az esetlegesen elszabaduló apró repeszdarabkák nehogy visszafordíthatatlan károkat okozzanak a fényérzékeny szerveidben.

2015. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És ha apró lyukat fúrnék a flakon oldalába és már szivárogna ki a gáz? Akkor lenne mit begyújtania.
2015. márc. 8. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!