Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkohol belégzéssel?

Alkohol belégzéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet, hogy ez most nagyon ostoba kérdés lesz, de arra vagyok kíváncsi, hogy be lehet-e rúgni úgy, hogy csak belélegezzük az alkoholt/alkohol tartalmú szereket? Itt most főleg alkoholos spray/parfümökre, fertőtlenítőkre gondolok.

Csak mert minap használtam alkoholos parfümöt, és eléggé beszédültem tőle, pedig a mennyiséggel nem volt gond.

Szóval létezik ilyesmi? Előre is köszönöm a választ.

Ha rossz kategória, akkor meg elnézést.



2014. okt. 12. 13:38
1 2
 1/13 Silber ***** válasza:
100%
Nagyon is könnyen elképzelhető ez. Megkockáztatom, még gyorsabban is, mintha oldat formájában vinnéd be.
2014. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hát akkor eléggé veszélyes dolog azért ez, nem? Mármint, ha mindennap fújod magad, akkor éveken belül lehetnek olyan hatásai, mint az alkoholizmusnak, vagy tévedek?
2014. okt. 12. 13:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég koncentrált és nagy mennyiségű alkoholgőz kellene ehhez. De persze be lehet rúgni, hiszen a tüdő hajszálereiben könnyen felszívódik.
2014. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kétlem, hogy egy-két fújástól tetemes alkoholmennyiség jusson beléd, ehhez mondjuk egy pálinkás kannából kellene mélyeket lélegezni hosszú perceken át. Inkább az oxigénhiány, vagy ilyesmi szédíthetett meg. Mindenesetre a legtöbb kemikália nem letüdőzésre való.
2014. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Silber jól írja, így gyorsabb, és olcsóbb berúgni.

Egy internetes cikk a svédeknél ezt taglalta, hogy a finn fiatalok a fodrászok hajszárító buráját átalakítva(tulajdonképp teljesen zárttá alakítva), arra használják, hogy beporlasztott alkoholt lélegeznek be, ezáltal gyorsítva az alkohol vérbe jutását.


Így kevesebb kell jóval( a finneknél igen drága az alkohol), és jóval gyorsabb, mivel a tüdőből nagyon gyorsan a véráramba kerül az alkohol.

2014. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan lehet ez ellen védekezni? Azért nem akarom, hogy a parfümök miatt pusztuljanak az agysejtjeim..:D
2014. okt. 12. 15:12
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy levegő > sziszegős szappan > arrébb állsz > lélegzel tovább.

G.

2014. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk szipuzásnak hívják.

Hogy higítót raksz a zacsiba vagy tömény alkoholt, szerintem nem sokat változtat a helyzeten.

Hamar fejbever, és viszonylag hamar elmúlik a hatása.


Csak szólok, az alkohol méreg.

Én a rovarokat úgy ölöm meg, hogy berakom egy zacsiba, pálinkát (vagyis rézelejét+előpárlatot) fújok bele és lezárom.

2014. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És meddig veszélyes ez? Csak közvetlenül kifújás után, tehát mikor még a levegőben van maga a spray, vagy azután is, miután a ruhádra került?
2014. okt. 13. 21:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább vénásan...
2014. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!