Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eltudnátok mondani Newton 4...

Rosaceae kérdése:

Eltudnátok mondani Newton 4 törvényét?

Figyelt kérdés

#fizika #Newton 4 törvénye
2015. márc. 7. 17:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

1. Minden test megtartja nyugalmi állapotát, vagy egyenesvonalú egyenletes mozgását, amíg rá erő nem hat.


2. Egy anyagi pont lendületének időegység alatti megváltozása megegyezik a rá ható erővel:


delta(I)/delta(t)=F.


3. Két anyagi pont kölcsönhatásakor a közöttük lévő erő egyenlő nagyságú és ellentétes értelmű. (hatás-ellenhatás).


4. Az erők szuperpozíciójának elve: Az erők egymástól függetlenül fejtik ki hatásaikat, és összeadódnak, azaz szuperponálódnak, így létrehozva egy eredő erőt.


F(eredő)=F1+F2+...+Fn.

2015. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
64%
4. Az erőket egymástol függetlenül tudjuk észrevenni.
2015. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Vree ***** válasza:
51%

Mindenki tudja, hogy Newton átugrotta a 4. törvényt, mert babonás volt.

(a Japánoknál a 4 a halál száma; Newton nem volt Japán, de tartott japán palotapincsit, amint azt egy közelmúltban közzétett kutatás felfedezte. [Newton's great pinch, Blank Scientist 20017. januári szám)


Newton 5. törvénye a fapapucs haladási sebességét adja meg, amit köztudottan nem lehet elég gyorsan kimondani (ez az egyetlen dolog, ami még a fénynél is gyorsabb).

2015. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
:D :D álllat
2015. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) !

Arigatou ;)

2015. márc. 7. 18:19
 6/26 Hominida ***** válasza:
#1 (teljesen jó) felsorolásában a 2. törvény abban a formában olvasható, ahogy azt Newton megfogalmazta. Így is jó, de ma mi ezt jellemzően másképp használjuk. A lendület (impulzus) helyett annak definícióját, az ΔI=F·Δt alakot írva eljutunk a szokásos F=m·a képlethez, vagyis az erő a tömeg és az azon az erő által létrehozott gyorsulás szorzata.
2015. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Vree ***** válasza:

Hmm...Én soha nem hallottam a szuperpozíció elvét Newton-törvénynek (pláne a 4.-nek) nevezni. Én lennék tudatlan?


A Principia tudomásom szerint csak a 3-at tartalmazza. A szuperpozíció elvét kiemelni nekem furának tűnik, hiszen ilyen elven kiemelhetnénk minden mást, amiből építkezik, pl. a tömegmegmaradást (tömeg nem jöhet létre és nem semmisülhet meg). Hol láttátok ezt így leírva, hogy ez lenne egy plusz törvény?

2015. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Hominida ***** válasza:
#7-re: például Fizikai kislexikon, Műszaki kiadó, 1977.
2015. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Kedves Hominida!


"#1 (teljesen jó) felsorolásában a 2. törvény abban a formában olvasható, ahogy azt Newton megfogalmazta. Így is jó, de ma mi ezt jellemzően másképp használjuk. A lendület (impulzus) helyett annak definícióját, az ΔI=F·Δt alakot írva eljutunk a szokásos F=m·a képlethez, vagyis az erő a tömeg és az azon az erő által létrehozott gyorsulás szorzata."


Lehet hogy valakik valóban az F=ma alakot használják, de azt kell mondanom, hogy ekkor csak egy speciális esetre korlátozódnak. Az F=ma-ból nagyon sok minden nem jön ki, és rengetegszer rossz eredményre vezet.


Ezért a helyes, és a Newton által is megfogalmazott alak az, hogy delta(I)/delta(t)=F, sőt ha precízek akarunk lenni, akkor azt kéne írni, hogy:


dI/dt=F, vagyis az impulzusderivált egyenlő a ható erővel.


Ha tudod mi az a deriválás, akkor egyszerűen rájössz, hogy a dI/dt=F-ből, NEM m*a=F adódik!

2015. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értem, miért lettem lepontozva, érthetően és világosan leírtam a választ. Azt hiszem, én is majd áttérek inkább arra a változatra, hogy kifogásolok, meg kritizálok másokat.

Minek is írjon az ember normális választ, ha úgysem becsülik...


Amúgy a 4. törvényhez annyit, hogy eredetileg tényleg nem tartozik Newton törvényei közé.

Viszont gyakran, több irodalomban is a szuperpozíció elvét Newton nevéhez kötik, és úgy tekintenek rá, mint a 4. törvényre.

2015. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!