Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan mit jelent Einstein...

Pontosan mit jelent Einstein Relatívitás elmélete?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

te most komolyan azt várod, hogy néhány sorban elmondjunk valamit, aminek a megértéséhez nem árt az egyetemi végzettség?

látom,lusta vagy a guglit használni, ezért adok egy linket:

[link]

2010. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

melyik?

az általános, vagy a speciális?

2010. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

A lényegi mondanivaló két tétel:

A természet törvényei minden nem gyorsuló vonatkoztatási rendszerben azonosak.

A fény sebessége minden nem gyorsuló vonatkoztatási rendszerben azonosan c (kb 300 000 km/s).


Ennek viszont nagyon messzemenő következményei vannak. Ha érdekel a téma, olvasd el a Tompkins úr kalandjait.

( [link]

Ez erről is elég könnyed nyelven mesél. Könyvtárban megtalálod!


Egyébként pedig Google a barátod, Wiki a barátnőd!


[link]

[link]

2010. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
általános, kösz mindnekinek
2010. febr. 14. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Azt,hogy 2x2 néha 5
2010. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Én személy szerint 14 évesen kezdtem el olvasni Einstein relativitáselméletét.(Nem nagyképűségből írom.)Ezt később már nagyon vágtam elméletben.És időröl időre egyre jobban megértettem.Van az általános és speciális.De ezt egy két mondatban leírni,nem igazán lehet szerintem.De egy biztos vannak benne érdekes dolgok!Én amióta megértettem egész máshogy gondolkodom a világról.A suliban majdnem megbuktam nem egyszer nem kétszer fizikából,mert nem igazán tudott lekötni az az anyag amit tanultunk csak Einstein elméletei:)
2010. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Einsteint is megkérdezte egy újságíró, hogy mondja el egy-két mondatban a lényeget, ráadásul úgy, hogy a nagyközönség számára is érthető legyen.


Einstein ilyesmit felelt:


Régen azt hitték, hogy ha a világegyetemből az összes anyag eltűnnék, attól még maga a tér és az idő még megmaradna. Most meg már tudjuk, hogy valójában az összes anyag eltűnésével egyúttal megszűnnék maga a tér és az idő is.


A köny, ahol ezt olvastam, hozzáfűzte még, hogy Einsten előtt a teret még csak úgy tekintették, mintha a tér egyszerűen csak valami tartály lenne, ami a dolgokat magába foglalja.

2010. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!