Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teljesen értenék mindent,...

Teljesen értenék mindent, csak azt az egyet el tudná-e nekem valaki magyarázni? :D

Figyelt kérdés
Szóval egyenes és fordított arányosságról lenne jó. Oké, hogy fizikából is vannak képletek, és értem is őket, csak ezt magyarázza el nekem valaki: hogyha van egy fordítottan arányos összefüggésem, akkor annak a reciprokával egyenesen arányos. Nem tudom érthető-e, ha nem megpróbálom ügyesebben feltenni a kérdést :)

2015. márc. 9. 15:17
 1/2 Silber ***** válasza:

Pontosan így van ahogy mondod, egy matematikai összefüggés miatt.

Egy "x" szám reciproka definíciószerűen 1/x. Ha pedig az egyes számot "1/x"-szel osztunk akkor annak reciprokával szorzunk, azza:

1/(1/x)=1*x/1=x

2015. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a*b

------ = G

c*d*e


ha egy olyan jellegő összefüggésed van, mint fent, akkor G olyan mennyiség, ami "a"-val és és "b"-vel egyenesen arányos, de "c"-vel, "d"-vel és "e"-vel fordítottan arányos.

2015. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!