Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Váltakozó feszültség vezetése?...

Hengerelőhereverem kérdése:

Váltakozó feszültség vezetése? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Szóval, ha minden igaz az elektromos vezetése az elektronok rendezett irányú mozgása, ami relatíve lassú, de a mágneses térerősségükkel fénysebességgel képesek energiát átadni egymásnak és ezt az energiát használjuk fel, mint elektromos áramot.


Váltakozó feszültségnél ez a mozgás gyakorlatilag rezgő mozgás. Az lenne a kérdésem, hogy miként működik is ez, mert ha két ellentétes periódus találkozik akkor kioltják egymást, de amilyen gyorsan zajlanak ezek a folyamatok előfordul(hat?), hogy még nem ért oda a "pozitív periódus", de már elindult a visszafelé rezgés? Vagy hogy működik ez? Jól írtam le az elektromos vezetést? Vagy miként van ez a váltakozó árammal? Mi ez?



2015. márc. 10. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy 50 Hz-es frekvencia egyáltalán nem számít gyors váltakozásnak. MHz-GHz nagyságrendben már számolni kellhet az interferenciával, vezeték végéről történő visszaverődéssel, stb., de az más történet. Amikor egy több kilométeres vezeték végén megmozdulnak az elektronok, akkor a másik végén is szinte azonnal megmozdulnak, szóval nem marad le egyik sem. :)
2015. márc. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!