Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ||x+2|-x-6|<=x+4 x=?

||x+2|-x-6|<=x+4 x=?

Figyelt kérdés

A sima abszolút értékes egyenleteket, egyenlőtlenségeket könnyen meg tudom oldani, de ez az abszolút érték az abszolút értékben dolog kicsit kifogott rajtam.

Wolframalpha szerint x>=0 és x=-4, de nekem minusz végtelen;-4 jobbról zárt intervallum és balról zárt 2; végtelen intervallum uniója jött ki megoldásnak.

Valaki tudna segíteni egy kicsit? ^^



2015. márc. 11. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy a Wolfram ezt is jól írta ki:

[link]

Hogy te mit számoltál el, azt nem tudni...

2015. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem egyértelműen fogalmaztam. Egyértelmű, hogy én rontottam el, épp ezért kértem egy kis segítséget, hogy milyen a megoldás menete. Igazad van, ezt nem írtam le szó szerint, de mégis mi mást akarhattam? Szövegértésre így csak elégségest adhatok, de geogebrahasználatból, állműveltségből és sznobságból jár az ötös.

Próbáld meg máshol levezetni a frusztrációidat, kérlek.

2015. márc. 11. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2015. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

felírod a feltételt először a belső abszolút értékre aztán a külsőre és megoldod x1-x4re

ebből kettő ugyan az lesz valószínű

2015. márc. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben már rájöttem, hogy csak az egyik relációjelet írtam fel véletlenül fordítva. ^^
2015. márc. 12. 16:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!